Koronawirus w piskim sądzie

U jednego z pracowników Sądu Rejonowego w Piszu zdiagnozowano koronawirusa. Obowiązkową kwarantanną objętych zostało 11 osób. Część spraw została zdjęta z wokandy.

Jak poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie, Olgierd Dąbrowski – Żegalski sanepid nakazał obowiązkową kwarantannę pracownikom II Wydziału Karnego (z wyjątkiem jednego sędziego i jednego asystenta sędziego), jednemu pracownikowi I Wydziału Cywilnego i jednemu pracownikowi III. Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.Ponadto, jak podaje rzecznik, obowiązkową kwarantanną objęty został jeden pracownik I Wydziału Cywilnego oraz jeden pracownik III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Obecnie na obowiązkowej kwarantannie przebywa 11 osób, w tym osoba zakażona koronawirusem.
W związku z sytuacją w II. Wydziale Karnym zostały zdjęte trzy wokandy – jedna we wtorek (29.09.) i dwie w środę (30.09). Na poniedziałek nie było zaplanowanych żadnych wokand. Żadne inne ograniczenia w funkcjonowaniu Sądu Rejonowego w Piszu nie zostały wprowadzone.