Piraci na motocyklach, pijani kierowcy i potracenie kobiety – weekend na drogach

Policjanci piskiej drogówki w miniony weekend zatrzymali do kontroli drogowej 3 motocyklistów. Funkcjonariusze zmuszeni byli podjąć pościg za dwoma jednośladami, które nie zatrzymały się do kontroli drogowej.

W piątek przed południem policjanci piskiej drogówki w miejscowości Jeże zwrócili uwagę na dwóch motocyklistów jadących ze znaczną prędkością. Jeden z nich na przejściu dla pieszych wyprzedził samochód osobowy. Policjanci postanowili zatrzymać jednoślady do kontroli drogowej. Jadąc za nimi funkcjonariusze wydawali sygnały świetle i dźwiękowe do zatrzymania się, ale bezskutecznie. Po drodze patrol zauważył stojący na poboczu pojazd marki Toyota. Okazało się, że jeden z uciekających motocyklistów uszkodził lusterko tego samochodu.Jednoślady dojechały do Pisza. Tu na przejściu dla pieszych jeden z motocykli wyprzedził pojazd marki Toyota. Ostatecznie policjanci zatrzymali oba motocykle na ul. Grunwaldzkiej blokując im drogę i uniemożliwiając dalszą jazdę.

Pojazdem marki Suzuki kierował 24-letni mieszkaniec Pułtuska. Funkcjonariusze zarzucili mu popełnienie następujących wykroczeń: wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym na trasie Jeże-Pisz, brak prawa jazdy podczas kontroli drogowej oraz zakrywanie tablic rejestracyjnych. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tych czynów. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu mu prawa jazdy pomimo, że dokumentu tego nie miał przy sobie. W dalszej kolejności usłyszy też zarzut popełnienia przestępstwa niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego. Grozi za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Drugim motocyklistą okazał się 30-letni mieszkaniec Pułtuska. Mężczyzna usłyszał podobne zarzuty. Za swoją niebezpieczną jazdę obaj odpowiedzą przed sądem.

Trzeciego motocyklistę patrol piskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej w niedzielę (13 września br.) przed południem. Jechał on ze znaczną prędkością na trasie Pisz-Orzysz. W miejscowości Szczechy Wielkie miał na liczniku 81 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Motocyklista został zatrzymany do kontroli drogowej. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowywanym, 30-letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego, ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 zł, a na jego kontro trafiło10 punktów karnych.
Podobne konsekwencje poniósł 38-letni mieszkaniec Giżycka kierujący pojazdem marki Chevrolet. W niedzielę po godz. 8.00 jechał przez Orzysz z prędkością 102 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Kierowca ten także ukarany został przez policjantów mandatem, punktami karnymi i stracił prawo jazdy. A wszystko przez rażące naruszenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

Pijany uciekł z miejsca kolizji

Kierowca opla spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia Miał ponad 3 promile i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych

W czwartek około godz. 17.00 policjanci z Komisariatu Policji w Białej Piskiej otrzymali informację, że w centrum miasta doszło do kolizji drogowej. Na miejscu funkcjonariusze zastali tylko jeden pojazd marki Toyota. Okazało się, że w samochód ten uderzył opel, który odjechał z miejsca zdarzenia. Na podstawie relacji świadków policjanci ustalili do kogo należał opisany pojazd marki Opel Zafira. Właścicielem był 50-letni mieszkaniec gminy Biała Piska.
Patrol sprawdził teren miasta w poszukiwaniu auta, a następnie pojechał do miejsca zamieszkania właściciela. Tam policjanci zauważyli mężczyznę, który wysiadał z opla. Wyraźnie chwiał się na nogach i nie mógł utrzymać równowagi. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W trakcie rozmowy 50-latek przyznał się, że kilka minut wcześniej w Białej Piskiej cofając uderzył w jakiś samochód.

W trakcie wykonywania dalszych czynności policjanci ustalili, że 50-letni kierowca opla ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mieszkaniec gminy Biała Piska będzie odpowiadał za złamanie zakazu orzeczonego przez sąd oraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod wpływem alkoholu. Grozi mu za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Pijani rowerzyści

To nie jedyny nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez policjantów tego dnia na drogach powiatu piskiego. Na terenie gminy Ruciane – Nida w godzinach popołudniowych funkcjonariusze zatrzymali dwóch rowerzystów jadących pod wpływem alkoholu. Każdy z nich miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Niespełna dwie godziny później ten sam patrol zatrzymał do kontroli drogowej motorowerzystę. Badanie stanu trzeźwości 30-letniego mieszkańca gminy Ruciane – Nida wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Potrącenie kobiety na pasach

Po godz. 18.00 policjanci piskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o potrąceniu kobiety na przejściu dla pieszych na ul. Klementowskiego w Piszu.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem marki Renault Clio, 23-letni mieszkaniec powiatu nowomiejskiego, jechał w kierunku szpitala. Z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn kierowca renault potrącił na przejściu dla pieszych 52-letnią mieszkankę Pisza. Kobieta upadła na jezdnię. Zabrana została do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że doznała jedynie ogólnych potłuczeń. Kierowca renault był trzeźwy. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Sprawa skierowana zostanie do sądu.