Nie było utonięć – Policja wodna podsumowała sezon

Policyjni wodniacy pełniący służbę na wodach powiatu piskiego w okresie wakacyjnym, wylegitymowali blisko 500 osób, ujawnili prawie 300 różnego rodzaju wykroczeń.

Policyjni wodniacy z powiatu piskiego podsumowali okres wakacyjny pod kątem bezpieczeństwa na jeziorach powiatu piskiego. W lipcu i w sierpniu wyraźnie było widać zwiększony ruch turystyczny na naszych terenach. Ludzie wyszukiwali nawet najmniejszy skrawek z dostępem do jeziora. Zdaniem policyjnych wodniaków tegoroczne wakacje należały do wyjątkowo pracowitych. Świadczą o tym wyniki, jakie osiągnęli pełniąc służby na jeziorach.
W lipcu i sierpniu funkcjonariusze wylegitymowali 492 osoby, czyli o 149 więcej niż w poprzednim roku. Policjanci ujawnili też 286 różnych wykroczeń przy 161 w wakacje 2019 roku. Nałożyli 127 mandaty karne, czyli o 12 więcej i zastosowali 151 pouczeń przy 96 w poprzednie wakacje. Ponadto zatrzymali aż 16 nietrzeźwych sterników, którzy dopuścili się popełnienia przestępstwa. To cztery razy więcej niż w poprzednim roku. Do tego ujawnili 7 osób, które w ruchu wodnym prowadziły pojazd mechaniczny będąc pod wpływem alkoholu, czyli mając w granicach od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie. To aż o 6 więcej, niż rok temu. Z 6 do 16 wzrosła też liczna zatrzymanych nietrzeźwych osób pływających na jednostkach niebędących pojazdami mechanicznymi, np. łodzie, kajaki, rowery wodne. Dbając o bezpieczeństwo nad wodą policyjne patrole wodne skontrolowały blisko 400 niestrzeżonych kąpielisk. Funkcjonariusze pracowali na miejscu 4 kolizji na wodzie. W minione wakacje do takich zdarzeń nie doszło w ogóle. Obyło się też bez wypadków. Tegoroczne wakacje były wyjątkowo pracowite dla policyjnych wodniaków, ale były także bezpiecznie. W jeziorach powiatu piskiego nie utonęła żadna osoba, a rok wcześniej aż 3 osoby.