Napadli, pobili, zabrali gulasz i coś do picia

Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Pisza w wieku od 29 do 37 lat podejrzanych o dokonanie rozboju na klatce schodowej jednego z bloków.

W czwartek 3 września br. przed godz. 17.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie od pokrzywdzonego, że został on napadnięty przez trzech mężczyzn, którzy zabrali mu torbę z zakupami i uciekli. Do zdarzenia doszło na klatce schodowej jednego z bloków. Funkcjonariusze zastali pokrzywdzonego w jego mieszkaniu. Mężczyzna miał widoczne ślady pobicia. W rozmowie z nim policjanci ustalili, że kiedy wracał z pracy na klatce schodowej został napadnięty przez trzech mężczyzn. Jeden z nich popchnął go. Kiedy się przewrócił zaczęli go kopać po głowie, a następnie zabrali mu torbę z zakupami i uciekli. W reklamówce było kilka butelek z napojami, papierosy oraz słoik gulaszu. Łączna wartość tych produktów to kwota 30 złotych.
Krótko po zgłoszeniu policyjne patrole zatrzymały trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. To mieszkańcy Pisza w wieku od 29 do 37 lat. Dwóch z nich znajdowało się pod działaniem alkoholu. Mężczyźni wszystkiemu zaprzeczali, choć przy jednym z nich funkcjonariusze znaleźli butelki ze skradzionymi napojami. Sprawcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Po zebraniu materiału dowodowego wszyscy trzej usłyszeli zarzut rozboju. Prokurator zastosował wobec każdego z nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego zobowiązując ich do stawiennictwa w piskiej komendzie raz w tygodniu. Dodatkowo mają orzeczony zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym w jakiejkolwiek formie, w tym w sposób wyrażający agresję słowną i fizyczną oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość mniejszą niż 50 metrów. Motyw działania sprawców będzie ustalany w toku prowadzonego śledztwa. Przestępstwo rozboju, popełnione przez trzech mieszkańców Pisza, zakwalifikowane zostało jako czyn mniejszej wagi. Oznacza to, że sprawcom grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.