Pomóż Marcelowi – zbieraj nakretki

Rusza V edycja zbiórki nakrętek „Nakręć się na pomaganie”. Tym razem zbieramy dla 3-letniego Marcela

Dzielnicowy z Białej Piskiej – asp. Adam Trzonkowski rozkręca V edycję zbiórki nakrętek. Tegoroczna akcja „Nakręć się na pomaganie” ma pomóc w rehabilitacji 3-letniego Marcela z Pisza, który urodził się z głębokim obustronnym niedosłuchem. Chłopiec ma już wszczepione implanty, ale wymaga długotrwałej i kosztownej rehabilitacji. Zbierajmy razem nakrętki i pomóżmy Marcelkowi.

Marcelek urodził się w styczniu 2017 roku jako wcześniak w zagrażającej zamartwicy płodu. U chłopca stwierdzono głęboki obustronny niedosłuch zmysłowo- nerwowy. Marcel przeszedł już operacje wszczepienia dwóch implantów ślimakowych. Teraz przed chłopcem i jego rodzicami długa droga do tego, aby nadrobić zaległości w rozwoju zwłaszcza mowy. Niezbędna jest systematyczna rehabilitacja, która jest bardzo kosztowna. Do tego dochodzą wydatki rodziców związane z częstymi wizytami u różnych specjalistów oraz uczestnictwo w turnusach rehabilitacyjnych. Wszystko po to, by pomóc Marcelowi funkcjonować jak jego rówieśnicy.

Podobnie jak w poprzednich edycjach nakrętki można przynosić do Komendy Powiatowej Policji w Piszu, gdzie w recepcji znajduje się pojemnik, do którego można wrzucać plastikowe korki. Można je też dostarczać do Komisariatów Policji w Białej Piskiej, Orzyszu i Rucianem – Nidzie. Dla osób, które chciałyby skontaktować się z asp. Adamem Trzonkowskim podajemy numer telefonu – 504 750 341.
Do udziału w V edycji akcji „Nakręć się na pomaganie” zapraszamy szkoły, instytucje oraz osoby prywatne. Liczy się każda ilość zebranych nakrętek. Finał kampanii przewidziany jest na lipiec 2021 roku. Zbierajmy razem nakrętki i pomóżmy Marcelkowi.