Piski siłacz ustanowił rekord Polski i Europy

Piszanin Paweł Gębusiak zdobył złoty medal w konkurencji Deadlift RAW w kategorii Paraolympic Open do 82,5 kg, dwukrotnie ustanawiając nowy rekord Polski i Europy.

27-29 sierpnia w Siedlacach odbyły się Mistrzostwa Europy federacji XPC w trójboju siłowym. Paweł Gębusiak reprezentował nowo otwartego klubu Power Factory Pisz w trzecim podejściu podniósł 180 kg bijąc po raz drugi podczas XPC European Championship 2020, rekord Polski i Europy w kategorii osób niepełnosprawnych. Dotychczasowy rekord wynosił 162,5 kg. Paweł pobił go już w drugim podejściu podnosząc 170 kg. Jednak kluczowe okazało się trzecie podejście, w którym podniósł poprzeczkę dla przyszłych rekordzistów aż o 17,5 kg.

– Nie wiem co powiedzieć… Nie spodziewałem się takiego wyniku. Podniosłem w finalnym podejściu 180 kg bijąc po raz drugi rekord Europy w kategorii paraolympic – powiedział Paweł Gębusiak. – Dziękuję Łukaszowi Lipce, jego żonie i całemu #mendelejewteam za wsparcie i pomoc, totalnie we wszystkim podczas zawodów. Dziękuję mojemu bratu Marcinowi Gębusiakowi za wszystko, co dla mnie robi przez całe życie. Dziękuję również mojej żonie Magdalenie za wsparcie każdego dnia. Dziękuję Karolowi Grochowskiemu za obecność na zawodach. Dziękuję również Karolowi Zadrodze za wspólne treningi oraz wszystkim za wsparcie i dopingowanie

Paweł Gębusiak cierpi na porażenie mózgowe. Mimo to nie rezygnuje w własnych marzeń i planów. Na co dzień prowadzi w Piszu siłownię i sklep sportowy.