Podsumowanie weekendu na drogach

Nietrzeźwy motorowerzysta zatrzymany przez obywatela, kierujący fiatem pod wpływem narkotyków oraz dwa zdarzenia drogowe z udziałem motocyklistów. Tak wygląda bilans minionego weekendu na piskich drogach.

W sobotę przed godz. 21.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie od obywatela o zatrzymaniu nietrzeźwego mężczyzny jadącego motorowerem. Do zdarzenia doszło na trasie Góra – Mikosze w gminie Orzysz. To właśnie tam obywatel ujął 52-letniego mieszkańca powiatu ełckiego, który kierował motorowerem znajdując się pod wpływem alkoholu. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce sprawdzili stan trzeźwości motorowerzysty. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że 52-letni mężczyzna ten złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz ten obowiązywał go od marca tego roku do marca przyszłego roku.
Za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu orzeczonego przez sąd mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Dwa lata więzienia grozi 36-letniemu mieszkańcowi Pisza, który kierował pojazdem marki Fiat znajdując się pod wpływem narkotyków. Policjanci zatrzymali ten samochód do kontroli drogowej w sobotę przed godz. 21.00 na ulicach Pisza. Za kierownicą siedział mężczyzna dobrze znany funkcjonariuszom z wcześniej popełnianych przestępstw w ruchu drogowym.
Mężczyzna był trzeźwy. Istniało jednak podejrzenie, że znajduje się pod wpływam środków odurzających. Wstępne badanie wykazało, że 36-latek prowadził pojazd będąc pod działaniem marihuany. W tej sytuacji pobrana mu została krew do dalszych badań. W kontroli drogowej funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten nie posiada uprawnień do kierowania, a jego samochód jest niesprawny technicznie.

Jeśli badanie krwi wykaże, że 36-latek prowadził samochód znajdując się pod wpływem środków odurzających grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę na drogach powiatu piskiego doszło do dwóch zdarzeń z udziałem motocyklistów. Pierwsze miało miejsce po godz. 12.00 w miejscowości Snopki. Jak ustalili policjanci kierujący motocyklem marki Yamaha, 56-letni mieszkaniec województwa lubelskiego, jechał z żoną. Przed skrzyżowaniem do miejscowości Wejsuny kilka samochodów jadących przed nim zaczęło hamować. Motocyklista chcąc uniknąć uderzenia w jadący przed nim samochód, zaczął gwałtownie hamować w wyniku czego pojazd marki Yamaha przewrócił się na lewą stronę i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Kierujący jednośladem był trzeźwy. Doznał ogólnych potłuczeń. Do szpitala zabrana została pasażerka jadąca motocyklem. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Po godz. 19.00 na ul Orzyskiej w Piszu motocyklista nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Audi i najechał na jego tył. W zdarzeniu tym nie ucierpiała żadna osoba. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym motocyklista ukarany został mandatem karnym.