Chciał popełnić samobójstwo – policjanci z Orzysza zapobiegli tragedii

Godzinę trwały intensywne poszukiwania 28-letniego mieszkańca Orzysza. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna powiadomił znajomą, że chce odebrać sobie życie.

Kilka minut później przysłał jej zdjęcie linki holowniczej. Funkcjonariusze od razu przystąpili do poszukiwania zaginionego. Sprawdzili wiele miejsc na terenie miasta. Jeden z patroli postanowił pojechać do wioski oddalonej kilka kilometrów od Orzysza, gdzie znajduje się most kolejowy. Był to trafiony pomysł. Zaginiony 28-latek stał na wiadukcie zamierzając z niego skoczyć. Policjanci przyjechali w samą porę ratując młodemu człowiekowi życie.

W środę przed godz. 16.00 Komisariat Policji w Orzyszu otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 28-letniego mieszkańca miasta. Powiadomiła ich o tym zaniepokojona znajoma. Kolega napisał do niej, że chce odebrać sobie życie. Kilka minut później przysłał jej zdjęcie linki holowniczej. Ostatecznie swój telefon zostawił w mieszkaniu. Przerażona kobieta zadzwoniła po pomoc na policję. Jej zdaniem spełnienie tych słów było wysoce realne.
Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia 28-latka policyjne patrole natychmiast przystąpiły do poszukiwania mężczyzny. Rozpoczęli od przejrzenia zapisu z kamer monitoringu. Na tej podstawie funkcjonariusze ustalili, o której godzinie 28-latek wyszedł z domu i jak był ubrany.
Przed policjantami było bardzo trudne zadanie. Nie mieli bowiem żadnych wskazówek, w którą stronę zaginiony mógł pójść. W tej sytuacji policjanci sprawdzali wszelkie dostępne miejsca na terenie Orzysza, gdzie mężczyzna mógł przebywać.
Jeden z patroli, biorących udział w poszukiwaniach, postanowił pojechać do miejscowości oddalonej o kilka kilometrów od Orzysza, gdzie znajduje się most kolejowy. To właśnie tam policjanci zauważyli młodego mężczyznę wyglądem przypominającego zaginionego. 28-latek stał przy barierce, do której przywiązany był liną. Funkcjonariusze natychmiast do niego podbiegli, ściągając go z wysokości. Mężczyzna próbował się wyrwać i uciec w kierunku barierek. Został jednak obezwładniony przez policjantów, którzy wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. 28-latek zabrany został do szpitala.
Pomysł policjantów, aby pojechać do tej wioski był wysoce trafiony. Funkcjonariusze przyjechali w samą porę ratując młodemu człowiekowi życie.