Ma dożywotni zakaz mimo to wciąż wsiada pijany za kółko, ostatni wyskok to 4 promile

Nietrzeźwy kierujący z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych po raz drugi zatrzymany przez zastępcę piskiej policji

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, nadkom. Grzegorz Kobeszko już po raz drugi zatrzymał nietrzeźwego kierującego z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. To ten sam 39-letni mężczyzna, któremu policjant uniemożliwił jazdę kilka dni wcześniej. Tym razem kierowca pojazdu marki Volvo miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie.
Tydzień temu Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierującego pojazdem marki Volvo. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Orzysz. 39-letni mieszkaniec Ełku miał wówczas ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W minioną sobotę w południe nadkom. Grzegorz Kobeszko, będąc poza służbą, po raz drugi zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Był to ten sam 39-letni mieszkaniec Ełku jadący pojazdem marki Volvo, którego zatrzymał kilka dni wcześniej. Zastępca Komendanta uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał na miejsce patrol. Nie miał bowiem żadnych wątpliwości, że kierowca ten jest nietrzeźwy, bo ledwo trzymał się na nogach i wyraźnie czuć było od niego alkohol.
Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili też, że kierowca ten od 2017 roku ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że już dwunasty raz został zatrzymany kierując autem pod wpływem alkoholu. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu orzeczonego przez sąd 39-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.