Pomagamy Hani – kiermasz charytatywny SMAkołyki z domowej fabryki

Mieszkańcy i sympatycy Pisza, przy wsparciu gospodyń, organizują kiermasz domowych wypieków i przetworów oraz zbiórkę grosza dla chorej 8-miesięcznej Hani.

Kiermasz pod hasłem “SMAkołyki z domowej fabryki” odbędzie się z myślą o 8-miesięcznej Hani Poczobut z Ełku, która choruje na najostrzejszą, niemowlęcą postać rdzeniowego zaniku mięśni (SMA typu 1). Szansą dla niej jest nowoczesna terapia genowa wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych, której koszt wynosi prawie 10 mln złotych.
Kiermasz odbędzie się w godz. 10 – 14, pod kościołem pw. św. Jana Chrzciciela. Na łasuchów małych i dużych czekać będą pyszności od pań z okolicznych kół gospodyń wiejskich oraz dziesiątek wolontariuszy z regionu. Zachęcamy do pozbycia się zalegających w domach drobnych monet oraz zabrania ze sobą własnych pojemników na ciasto. Dodatkowo w wybranych punktach miasta będzie można spotkać w ten dzień wolontariuszy z haniowymi puszkami. Całkowity dochód ze sprzedaży wypieków, przetworów oraz zbiórki grosza zasili konto zbiórki Hani: www.siepomaga.pl/hania
Zapraszamy również do odwiedzenia i śledzenia grupy licytacyjnej dedykowanej Hani: https://www.facebook.com/groups/604149230171173/.