Ognisko Muzyczne Swojemu Miastu – zaproszenie na koncert

Społeczne Ognisko Muzyczne zaprasza w sobotę na koncert z cyklu „Ognisko Muzyczne Swojemu Miastu”.

W koncercie udział wezmą Zagan Acoustic oraz Piski Chór Kameralny pod dyrekcją Lecha Ostrowskiego. Wydarzenie prowadził będzie Jan Popis. Koncert „Ognisko Muzyczne Swojemu Miastu” odbędzie się w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Piszu w sobotę 20 czerwca o godzinie 19. /wstęp wolny/

Zagan Acoustic – zespół wykonujący muzykę z pogranicza awangardy, jazzu i folku. Muzycy od ponad 10 lat koncertują na estradach koncertowych w Polsce i Europie. Nie ma gatunku w którym nie potrafiliby się odnaleźć. Wyraziste brzmienie, wirtuozeria i duże poczucie humoru to najczęściej pojawiające się słowa w recenzjach. Grają zarówno klimatyczne koncerty kameralne, jak również duże przedsięwzięcia organizowane m.in. przez Polską Filharmonią Bałtycką, Polską Filharmonię Kameralną Sopot, Filharmonią Łódzką, Filharmonię Szczecińską czy Filharmonią Dolnośląską. Trzon repertuaru stanowią kompozycje autorskie, wykonywane również z towarzyszeniem orkiestry kameralnej. Zagan Acoustic koncertuje z jazzmanem Krzesimirem Dębskim, Akademickim Chórem Uniwersytetu Gdańskiego. Za swój kunszt wykonawczy otrzymali wyróżnienie specjalne na XVIII Konkursie Muzyki Folkowej Polskiego Radia “Nowa Tradycja”. W swojej dyskografii posiadają 5 płyt, wśród nich debiutancki krążek “3:1” czy płyta inspirowana muzyką folkową “Folk&Roll”.

RECENZJE

„Dużo dobrego dodali do mojej muzyki…”

KRZESIMIR DĘBSKI

“To nie jest chłodne, wyprane z uczuć studium akademickie. Płyta jest przemyślana, wysmakowana, ale jednocześnie tak witalna i przystępna, że powinna trafić do szerokiego grona odbiorców. Tych, którzy cenią muzykę klasyczną trochę rozrusza, miłośnikom folkloru da świeże spojrzenie…”

PAWEŁ TRYBA

“Czterej wyjątkowi instrumentaliści Zagan Acoustic czerpiąc inspiracje z przebogatego skarbca folkloru na ”Folk & Roll” stworzyli muzykę pełną zachwycającej wirtuozerii, która tętni życiem i emanuje wyjątkową energią…”

ROBERT RATAJCZAK

„Bardzo wyraziste brzmienie instrumentów i motoryka kompozycji to znaki rozpoznawcze składu Zagan Acoustic…”

JAKUB KNERA