Areszt dla 77-letniego sprawcy przemocy domowej

Policjanci zatrzymali 77-letniego mieszkańca Białej Piskiej podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad żoną.

Policjanci z Komisariatu Policji w Białej Piskiej zostali wezwani na interwencję do jednego z bloków na terenie miasta, gdzie starszy mężczyzna groził żonie pozbawieniem życia trzymając w ręku nóż.
Na miejscu funkcjonariusze zastali przerażoną kobietę i jej 77-letniego męża, który pod wpływem alkoholu bez powodu wszczął awanturę. W pewnym momencie mężczyzna wziął nóż do ręki i groził małżonce pozbawieniem życia. Kobieta bardzo się przestraszyła. Obawiała się, że mąż spełni te groźby.
W tej sytuacji policjanci zatrzymali mężczyznę w policyjnym areszcie i przystąpili do zbierania materiału dowodowego pod kątem popełnienia przez niego przestępstwa znęcania się na rodziną.
W trakcie wykonywanych czynności śledczy ustalili, że 77-letni mieszkaniec Białej Piskiej od ponad 3 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. Będąc pod działaniem alkoholu bez powodu wszczynał awantury. Wyzywał małżonkę, zastraszał ją nieustannie niepokojąc. Do tego szarpał kobietę za ubranie, ciągnął za włosy, wykręcał jej ręce i przyduszał za szyję W dniu interwencji groził żonie pozbawieniem życia trzymając w ręku nóż, a ona obawiała się, że mąż spełni te słowa. Po wytrzeźwieniu 77-letni mieszkaniec Białej Piskiej usłyszał zarzut. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Za znęcanie się nad rodziną grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.