Piska policja wolna od koronawirusa – jest reakcja na krążące plotki

Piska policja dementuje informacje o wykryciu przypadków koronawirusa wśród pracowników i funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji.

Dementujemy wszelkie nieprawdziwe informacje, jakie są nieodpowiedzialnie rozprzestrzeniane przez różne osoby m.in. za pośrednictwem portali internetowych, dotyczące pojawienia się koronawirusa w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu.

Informujemy, że wśród policjantów oraz pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Piszu nie ma osób chorych na COVID-19. Komendant oraz jego zastępca są w służbie i wykonują swoje obowiązki, nie są poddani kwarantannie. Policjanci oraz pracownicy jednostki niezmiennie stosują się do wszystkich zaleceń sanitarnych związanych ze zwalczaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Przekazywanie nieprawdziwych informacji dotyczących rzekomych zagrożeń i działań służb, które nie mają miejsca, jest zachowaniem niedopuszczalnym i nieodpowiedzialnym. Jednocześnie przypominamy, że wciąż wszyscy zmagamy się z epidemią koronawirusa. Dlatego przypominamy, że nakaz zakrywania ust i nosa nie dotyczy wyłącznie sytuacji, w których jest możliwe zachowanie dystansu 2 m. Jeśli nie ma takiej możliwości – na zatłoczonym chodniku, promenadzie, bulwarze – nadal powinniśmy zasłaniać usta i nos. Nos i usta powinniśmy zasłaniać także w niektórych ogólnodostępnych przestrzeniach zamkniętych. Na przykład w sklepie, banku, kościele, w kinie czy teatrze, a także w komunikacji miejskiej. W sytuacjach, kiedy ktoś będzie w rażąco lekceważący sposób traktował obowiązujące przepisy i zasady, musi liczyć się z konsekwencjami ze strony służb sanitarnych i policji.