Bezpieczny długi weekend

W długi czerwcowy weekend na drogach powiatu piskiego można było zauważyć zwiększony ruch pojazdów. Od piątku policjanci pracowali na miejscu jednego wypadku drogowego oraz sześciu kolizji. Zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących.

W trakcie minionego długiego weekendu na teren powiatu piskiego przyjechało mnóstwo turystów. Zauważyć można było duży ruch pojazdów na naszych drogach. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów w miejscach wypoczynku, na drogach oraz na jeziorach czuwały policyjne patrole. Te kilka wolnych dni upłynęło jednak bezpiecznie.

Do wypadku drogowego doszło w sobotę (13 czerwca br.) po godz. 19.00 na trasie Osiniak Piotrowo- Wojnowo w gminie Ruciane – Nida, gdzie przewrócił się motorowerzysta. Jak ustalili policjanci mężczyzna jadący motorowerem marki Router na łuku drogi najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu. Motorowerzystę w poważnym stanie przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Olsztynie. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W piątek (12 czerwca br) po godz. 17 na ul. Olsztyńskiej w Piszu doszło do kolizji drogowej z udziałem motocykla i pojazdu marki BMW. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 28-letnia kierująca samochodem wyjeżdżała z ul. Orzyskiej, która jest drogą podporządkowaną. Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu ul. Olsztyńską motocyklowi marki Aprilia. Doszło do bocznego zderzenia pojazdów. Motocyklistę zabrano do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że nie doznał poważniejszych obrażeń.

Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali kierującej BMW prawo jazdy i sporządzą wniosek do sądu o ukaranie 28-latki za spowodowanie kolizji. Na naszych drogach nie zabrakło też nietrzeźwych kierujących. Policjanci od piątku zatrzymali 6 osób, które wsiadły za kierownicę będąc pod działaniem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się rowerzysta z gminy Biała Piska. Mając blisko 2 promile alkoholu jechał rowerem. Na trasie Drygały- Biała Piska stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wykonując nieprawidłowy manewr skrętu w lewo. W ten sposób zmusił kierowcę pojazdu marki Opel Vectra, aby zjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna jadący jednośladem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.