Złamali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Podczas minionego weekendu, na piskich drogach, policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy złamali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Pierwszego z nich funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej w piątek po godz. 18.00 na terenie gminy Ruciane-Nida. 26-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości jechał pojazdem marki Renault Laguna.
W trakcie wykonywanych przez policjantów czynności okazało się, że 26-latek od lutego 2019 roku ma orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Obowiązuje go do lutego 2021 roku.
Drugiego kierowcę, który złamał sądowy zakaz, policyjny patrol zatrzymał dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Było to w sobotę (6 czerwca br.) przed godz. 2.00. W nocy oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie od obywatela, że jedzie przed nim pojazd marki Honda, którego kierowca jest najprawdopodobniej pijany.
Funkcjonariusze zatrzymali opisany pojazd do kontroli drogowej na ulicach Pisza. Samochodem marki Honda kierował 66-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego. Już po otwarciu drzwi funkcjonariusze poczuli wyraźną woń alkoholu od kierującego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie.
W trakcie dalszej kontroli funkcjonariusze sprawdzili dane personalne kierującego w policyjnych bazach danych. Okazało się, że 66-latek dopuścił się jeszcze jednego przestępstwa. Złamał bowiem sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz ten obowiązywał go od marca tego roku przez kolejne trzy lata.
Złamanie zakazu orzeczonego przez sąd jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.