Blisko 700 kierowców straciło prawo jazdy na drogach powiatu piskiego

Od początku tego roku policjanci piskiej drogówki zatrzymali prawie 700 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość na drogach naszego powiatu.

Policjanci piskiej drogówki zwracają baczną uwagę na kierowców, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość. Jest to bowiem najczęstsza przyczyna wypadków drogowych. Od początku tego roku na drogach powiatu piskiego funkcjonariusze zatrzymali już 688 kierowców, którzy popełnili wykroczenie w postaci przekroczenia dopuszczalnej prędkości.
Jednym z takich kierujących jest 42-letni mężczyzna jadący pojazdem marki Mercedes. Policjanci zatrzymali ten samochód do kontroli drogowej w czwartek po godz. 8.00 na ul. Warszawskiej w Piszu. Mieszkaniec Sochaczewa miał na liczniku 104 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. W tym miejscu można często zauważyć patrol drogówki.
Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy zgłosili, że na ul. Warszawskiej w Piszu dochodzi do przekraczania dopuszczalnej prędkości przez kierujących. Funkcjonariusze potwierdzili to zgłoszenie i podejmują działania, aby to zagrożenie wyeliminować. Kierowca mercedesa, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 54 km/h stracił prawo jazdy, ukarany został mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.