Policjant po służbie zatrzymał agresywnego mężczyznę, który zaczepiał przechodniów

Sierż. szt. Marcin Mąka z piskiej komendy, będąc w czasie wolnym zauważył na ulicy agresywnego nietrzeźwego mężczyznę, który zaczepiał przechodniów i wybił też szybę w zaparkowanym w pobliżu mercedesie.

W poniedziałek po godz. 17.00 na ul. Mazurskiej w Piszu pewien mężczyzna zaczepiał przechodniów, prowokował ich do bójki oraz używał wulgarnych słów. Był bardzo agresywny i znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Przechodzące osoby próbowały go uspokajać, ale bezskutecznie. Mężczyzna zachowywał się jeszcze bardziej agresywnie, a do tego zaczął biegać i skakać po ulicy. W pewnym momencie podskoczył i pięścią wybił tylną szybę w zaparkowanym obok mercedesie. W pobliżu przechodził sierż. szt. Marcin Mąka, który był wówczas po służbie.

Zareagował bez wahania. Zatrzymał sprawcę zniszczenia mienia i obezwładnił go do czasu przyjazdu patrolu. Funkcjonariusze ustalili, że jest to 37-letni mieszkaniec miasta. Zdecydowali o zatrzymaniu go w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia. Właścicielka pojazdu marki Mercedes złożyła zawiadomienie o wykroczeniu i wniosek o ściganie sprawcy. Wartość wybitej szyby wyceniła na kwotę 500 złotych. Sprawca pociągnięty zostanie do odpowiedzialności. Grozi mu za to kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.