Jeden kierował pijąc piwo, drugi pędził 132 km przez wieś

Kolejnych dwóch kierowców straciło prawa jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym.

Mieszkaniec Warszawy kierujący pojazdem marki Mercedes jechał przez Maldanin mając na liczniku 132 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Inny kierowca zatrzymany do kontroli kilka minut później w tej samej miejscowości jechał z prędkością 107 km/h.
Po godz. 20.00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd jadący ze znaczną prędkością od strony Orzysza. Kierujący pojazdem marki Mercedes miał na liczniku 132 km/h przy ograniczeniu dopuszczalnej prędkości do 50 km/h. Autem tym kierował 25-letni mieszkaniec Warszawy.

Kilka minut później ten sam patrol policji, w tym samym miejscu, zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Toyota również jadący od strony Orzysza. Pomiar prędkości wykazał 107 km/h. Autem kierował 35-letni mężczyzna także z Warszawy. Obaj kierowcy stracili prawa jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Ukarani też zostali mandatami za popełnione wykroczenie, a na ich konta wpadło po 10 punktów karnych.

Jechał do pracy mazdą pijąc po drodze piwo

Dzięki informacji przekazanej przez obywatela, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mazda, którego kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna jechał do pracy. W aucie miał otwartą puszkę z piwem. Blisko 2 promile miał kierowca forda zatrzymany tego samego dnia przed południem przez patrol drogówki.

W poniedziałek na drogach powiatu piskiego funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących stwarzających realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Pierwszego z nich policjanci zatrzymali do kontroli drogowej przed południem na terenie gminy Orzysz. Patrol piskiej drogówki skontrolował pojazd marki Ford. Za kierownicą siedział 38-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Funkcjonariusze wyraźnie czuli alkohol od kierowcy. Badanie jego stanu trzeźwości tylko potwierdziło przypuszczenia policjantów. Wykazało ono, że 38-latek ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
Drugiego nietrzeźwego kierującego policjanci z Białej Piskiej zatrzymali po godz. 19.00 dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Osoba powiadomiła oficera dyżurnego piskiej komendy, że jedzie za mazdą, której kierowca jest najprawdopodobniej pijany.
Patrol zatrzymał opisany pojazd do kontroli drogowej na terenie Białej Piskiej. Pojazdem marki Mazda kierował 56-letni mieszkaniec Pisza. Już po otwarciu drzwi samochodu funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości zwłaszcza, że w stojaku na napoje stała otwarta puszka z piwem.
Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie rozmowy mieszkaniec Pisza powiedział policjantom, że jedzie właśnie do pracy. Okazało się też, że kierujący prowadził auto pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.