Nakręć się na pomaganie Poli – nakrętki od więźniów i żołnierzy NATO

Ponad 120 kg nakrętek w 30 workach przywieźli do piskiej komendy funkcjonariusze z Aresztu Śledczego w Suwałkach. Podobno korków dostarczyli żołnierze wojsk NATO „Nakręć się na pomaganie” serdecznie wszystkim dziękujemy.

Do akcji „Nakręć się na pomaganie” włączają się kolejne podmioty. Tym razem nakrętki przywieźli funkcjonariusze z Aresztu Śledczego w Suwałkach. Ponad 120 kg plastikowych korków w 30 workach nazbierali głównie osadzeni, ale także funkcjonariusze i pracownicy jednostki. Zdaniem funkcjonariuszy udział w takiej akcji ma bardzo ważny aspekt wychowawczy i resocjalizacyjny dla osadzonych. W ten prosty sposób mogą pomóc niepełnosprawnemu dziecku w długiej i kosztownej rehabilitacji, a dodatkowo poprzez selektywną zbiórkę odpadów uczą się dbać o środowisko.

Kolejną porcję nakrętek przywieźli żołnierze wojsk NATO stacjonujący w Bemowie Piskim. Żołnierze z Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Rumunii i USA przekazali je bezpośrednio dzielnicowemu z Komisariatu Policji w Białej Piskiej – asp. Adamowi Trzonkowskiemu, z którym są w stałym kontakcie.
Już 26 maja br. zorganizowany zostanie pierwszy transport nakrętek. Akcja trwa jednak dalej. Jej finał zaplanowany jest na lipiec tego roku. Wówczas ostatecznie okaże się ile wspólnymi siłami udało się nazbierać plastikowych korków. Za wszystkie bardzo serdecznie dziękujemy.

Pola przeszła kolejną operację

Niespełna dwuletnia Pola Zielińska z Pisza 14 lutego br. przeszła drugą operację wszczepienia drugiego implantu ślimakowego. Zabieg przeprowadzono w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. Rodzice dziewczynki nie kryją swojej ogromnej radości, gdyż informacja o możliwości przeprowadzenia tego zabiegu pojawiła się nagle i była dla nich ogromnym zaskoczeniem. Dziewczynka czuje się dobrze i jest już w domu. Czeka ją teraz długa, żmudna i kosztowna rehabilitacja. Uczestniczy m.in. w zajęciach surdologopedycznych, umuzykalniających i turnusach rehabilitacyjnych, a także korzysta z wizyt u specjalistów. By pomóc Poli i jej rodzicom w leczeniu córki w dalszym ciągu prowadzimy zbiórkę nakrętek w ramach akcji „Nakręćmy się na pomaganie”. Serdecznie wszystkim dziękujemy za okazaną dotychczas pomoc i wsparcie dla Poli.