Policyjny dozór dla 52-letniego sprawcy przemocy domowej

Policjanci zatrzymali 52-letniego mieszkańca Białej Piskiej podejrzanego o stosowanie przemocy domowej wobec żony oraz małoletniego syna.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Białej Piskiej w poniedziałek w godzinach popołudniowych zostali wezwani na interwencję na terenie miasta. Ze zgłoszenia wynikało, że pijany mąż się awanturuje.
Pod wskazanym adresem policjanci zastali kobietę oraz jej 52-letniego męża będącego pod działaniem alkoholu. W rozmowie ze zgłaszającą ustalili, że małżonek jest bardzo pobudzony i agresywny. Funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu mężczyzny w policyjnym areszcie.
Kobieta złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa znęcania się nad rodziną przez męża. Z materiału dowodowego zgromadzonego przez śledczych wynikało, że 52-latek od stycznia 2018 roku stosował przemoc psychiczną wobec swojej żony oraz syna, który obecnie ma 16 lat. Mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe w trakcie, których wyzywał domowników oraz zastraszał ich. Do tego nieustannie niepokoił oraz groził im, że ich pobije.
Zatrzymany usłyszał zarzut psychicznego znęcania się nad żoną i synem. Prokurator zastosował wobec 52-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Oznacza to, że mężczyzna zobowiązany został do stawiennictwa w Komisariacie Policji w Białej Piskiej 2 razy w tygodniu. Poza tym ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z żoną i synem. Tym samym został zobligowany do wyprowadzenia się z mieszkania w ciągu 2 godzin od momentu zwolnienia go, a swoje rzeczy mógł zabrać w obecności policjantów.
W dalszej kolejności 52-latek stanie przed obliczem sądu. Za znęcanie się nad rodziną grozi mu kara nawet 5 lat pozbawieni wolności.