Wypadek motocyklisty, nietrzeźwi i zbyt szybcy – weekend na piskich drogach

Wypadek motorowerzysty, nietrzeźwy kierujący i kierowca BMW, który stracił prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, to bilans minionego weekendu na piskich drogach.

Nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w piątek po godz. 16.00 w miejscowości Wąglik. Motorowerem marki ZIPP jechał 23-letni mieszkaniec piskiej gminy. Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Oznacza to, że 23-latek będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat. W sobotę po godz. 17.00 policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Szczechy- Małe Rostki, gmina Pisz, gdzie przewrócił się motocyklista. Dojeżdżając na miejsce zdarzenia funkcjonariusze zauważyli pojazd marki Junak, który leżał na jezdni. Jak ustalili kierował nim 53-letni mieszkaniec gminy Pisz. Mężczyzna był nieprzytomny.
Z relacji świadków wynikało, że 53-latek jechał od strony miejscowości Szczechy Małe w kierunku Rostek. Na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i spadł z motoroweru. Mężczyzna zabrany został do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.
W sobotę (9 maja br.) kolejny już kierujący stracił prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Pojazd marki BMW policjanci zatrzymali do kontroli drogowej tego dnia po godz. 8.00 w Rucianem – Nidzie. 22-letni mieszkaniec gminy Pisz jechał z prędkością 108 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Przekraczając prędkość o 58 km/h stracił prawo jazdy, ukarany został przez policjantów mandatem karnym, a na jego kontro trafiło 10 punktów karnych. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i zachowanie ostrożności na drogach!