Rzucał patelnią po ścianach, groził też żonie i synowi, że ich pozabija

W akcie agresji rzucił patelnią w ścianę, a potem trzymając w ręku nóż groził żonie i synowi pozbawieniem życia.

Mieszkaniec gminy Pisz nadużywając alkoholu wszczynał w domu awantury wyzywając najbliższych oraz groził im pozbawieniem życia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Za znęcanie się nad rodziną grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Piscy kryminalni przedstawili zarzut psychicznego znęcania się nad rodziną 43-letniemu mieszkańcowi gminy Pisz. Jak ustalili policjanci 43-latek będąc pod działaniem alkoholu bez powodu wszczynał awantury wyzywając najbliższych oraz grożąc im pozbawieniem życia. W dniu interwencji mężczyzna w akcie agresji rzucił patelnią z ziemniakami w ścianę, a następnie trzymając w ręku nóż kuchenny groził małżonce i synowi, że ich zabije. Ze zgromadzonego przez śledczych materiału wynikało, że zatrzymany mężczyzna jest w trakcie warunkowego zawieszenia kary pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną. Mimo tego od marca ubiegłego roku stosował przemoc psychiczną wobec żony i 17-letniego syna.

To nie jedyny czyn o jaki jest podejrzany. 43-latek usłyszał też drugi zarzut dotyczący kierowania gróźb karalnych pod adresem brata. Wielokrotnie groził mu pozbawieniem życia. Decyzją sądu sprawca przemocy został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Przestępstwo znęcania się nad rodziną zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Fot. Zatrzymany sprawca przemocy / Materiały KPP Pisz