Bez powodu brutalnie pobił dwóch starszych mężczyzn

Dotkliwie pobici mężczyźni trafili do szpitala. Jeden z nich z poważnymi obrażeniami oka przetransportowany został śmigłowcem do szpitala w Olsztynie.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przed południem na ul. Piłsudskiego w Piszu. Młody mężczyzna najpierw zaczepił kobietę i zaczął jej ubliżać. Następnie zaatakował dwóch przechodniów w wieku 68 i 70 lat i uciekł. Obaj pokrzywdzeni z poważnymi obrażeniami przewiezieni zostali do szpitala. 70-letni mieszkaniec Pisza z podejrzeniem urazu oka przetransportowany został śmigłowcem do szpitala w Olsztynie.

Już kilka minut po zdarzeniu policjanci zatrzymali 26-letniego sprawcę napadu. To mieszaniec Pisza będący pod znacznym działaniem alkoholu. M
Kryminalni natomiast przystąpili do wyjaśniania okoliczności całego zajścia i zbierania materiału dowodowego. Pracując nad tą sprawą ustalili, że 26-latek bez powodu zaczepił dwóch starszych mężczyzn. Zaczął ich obu bić z dużą siłą pięściami po głowie, twarzy i całym ciele, a kiedy upadli zaczął ich kopać. Śledczy ustalili też, że zatrzymany mężczyzna kilka lat wcześniej trenował sztuki walki. Był zatem świadomy konsekwencji zadawanych rękoma i nogami ciosów.

Po wytrzeźwieniu 26-latek usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczył popełnienia zbrodni usiłowania spowodowania ciężkiego kalectwa u pokrzywdzonego w wieku 70 lat oraz spowodowania średniociężkich obrażeń ciała u drugiego z mężczyzn w wieku 68 lat przy czym czynu tego dopuścił się publicznie i bez powodu okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego. Zatrzymany przyznał się do obu przedstawionych mu zarzutów. Decyzją sądu 26- latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnienie zarzucanych mu przestępstw grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.