Motocyklista stracił prawko za prędkość

W środę po godz 14.00 pełniąc patrol statyczny na ul. Warszawskiej w Piszu, policjanci drogówki zatrzymali do kontroli motocykl marki Yamaha. 40-letni mieszkaniec Pisza jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 107 km/h, czyli przekroczył ją o 57 km/h.

Kontrola odbyła się w miejscu uznanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa za zagrożone. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, 40-latek stracił prawo jazdy. Ukarany też został przez funkcjonariuszy mandatem, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) mieszkańcy nanieśli zagrożenie w postaci przekraczania dopuszczalnej prędkości na ul. Warszawskiej w Piszu. Zgłoszenie to zostało potwierdzone przez funkcjonariuszy. Przypomnijmy, że 9 kwietnia br. na tym właśnie odcinku drogi zginął 38-letni mieszkaniec Pisza. Kierując motocyklem marki Honda zderzył się tam z osobówką. Poniósł śmierć na miejscu. Potwierdzone zgłoszenie na KMZB oznacza, że policjanci drogówki będą podejmowali działania mające na celu wyeliminowanie przypadków przekraczania dopuszczalnej prędkości. W praktyce będzie to polegało na częstszych patrolach piskiej drogówki w tym właśnie miejscu.