Policyjne łodzie już na wozie

Policyjne łodzie zostały już zwodowane na jeź. Roś, Nidzkie i Bełdany.

Oznacza to, że wodniacy z powiatu piskiego są już przygotowani do sezonu. Za jego początek uważa się długi majowy weekend. Jak co roku nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów wypoczywających nad akwenami w naszym powiecie będą czuwali policyjni wodniacy. Doświadczenia minionych lat wskazują na to, iż są oni bardzo potrzebni. Policyjne patrole na wodzie nie tylko ratują tonących, ale także studzą brawurę, szczególnie młodych oraz eliminują nietrzeźwych. Wszystko po to, by wypoczynek nad wodą był bezpieczny.

Piscy wodniacy intensywnie przygotowują się do sezonu letniego. W minionym tygodniu zwodowali już trzy łodzie. Parker Rib będzie pływał po jeź. Roś, druga taka sama łódka po jeź. Nidzkim , a najnowsza Sportis na chwilę obecną zacumowana została na jeź. Bełdany.

Przypomnijmy, że łódź Sportis to nasz nowy nabytek. Została przekazana policjantom z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie w kwietniu ubiegłego roku i doskonale sprawdziła się podczas pierwszego sezonu. Łódź wartości blisko 300.000 złotych została sfinansowana ze środków Komendy Głównej Policji.

Policyjne łodzie będzie można zobaczyć na naszych jeziorach już od początku maja. Długi majowy weekend jest ku temu najlepszą okazją. Mimo, że pogoda w majówkę zwykle nie zachęca do kąpieli z pewnością nie zabraknie amatorów wypoczynku nad wodą, na wodzie oraz licznych wędkarzy. Nad ich bezpieczeństwem czuwać będą policyjni wodniacy.

Będą oni pływali po jeziorach powiatu piskiego z przedstawicielami różnych formacji m.in. ratownikami MOPR oraz ratownikami Podwodnika. Z tym ostatnim stowarzyszeniem Komendant Powiatowy Policji w Piszu podpisał porozumienie o współpracy w marcu tego roku. Oznacza to współdziałanie w zakresie podniesienia bezpieczeństwa, zapobiegania i likwidowania zagrożeń na akwenach oraz innych wspólnych działań na terenie powiatu piskiego.