Słona kara za jazdę po alkoholu i złamanie zakazu przemieszczania się

W trakcie minionego weekendu policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Pisz- Ruciane – Nida. Funkcjonariusze zatrzymali też 3 nietrzeźwych kierujących.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w sobotę (18 kwietnia) po godz. 21.00 na trasie Pisz- Ruciane – Nida. Kierujący pojazdem marki Mazda, 20-letni mieszkaniec Łomży, chciał ominąć jelenia, który nagle wtargnął na jezdnię. Ostatecznie zjechał do przydrożnego rowu, gdzie auto dachowało. Kierującego przewieziono do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że 20-latek nie doznał poważniejszych obrażeń. Mężczyzna był trzeźwy.

W miniony weekend na drogach powiatu piskiego nie zabrakło jednak kierowców jadących pod wpływem alkoholu. Było ich trzech- kierowca osobówki, motoroweru i rowerzysta. Wszyscy zostali wyeliminowani z ruchu na terenie gminy Ruciane – Nida.
W piątek (17 kwietnia br.) przed godz. 21.00 patrol zatrzymał do kontroli drogowej mężczyznę jadącego rowerem. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna powiedział policjantom, że nudziło mu się w domu, więc wybrał się rowerem do kolegi, z którym razem spożywał alkohol. Za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu oraz za naruszenie zakazu przemieszczania się rowerzysta ukarany został przez policjantów dwoma mandatami karanymi na łączna kwotę 1000 złotych.

Tego samego dnia przed godz. 23.00 policjanci ujawnili nietrzeźwego mężczyznę jadącego motorowerem marki KYMCO. Miał on blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Trzeciego nietrzeźwego kierowcę funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej w niedzielę (19 kwietnia br.) przed południem. Był to pojazd matki Opel, którym kierował 39-letni mieszkaniec gminy Ruciane – Nida. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Spożycie alkoholu na poziomie powyżej 0,5 promila przez kierującego pojazdem mechanicznym jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawiania wolności nawet do 2 lat.