Maseczka do obiadu gratis – niecodzienna inicjatywa Hotelu Roś

Z niecodzienną inicjatywą walki z epidemią koronawirusa wyszedł Hotel Roś w Piszu. Klienci zamawiający w hotelowej restauracji posiłki na dowóz, mogą otrzymać do nich maseczki ochronne gratis.

Pani Hania dzieli czas pracy między hotelową recepcją, a polową pracownią krawiecką

Hotel Roś w Piszu, jak większość obiektów turystycznych na Mazurach, dotkliwie odczuwa kryzys wywołany brakiem gości z powodu panującej epidemii i wprowadzonych zakazów epidemicznych. Mimo tych trudności właściciele obiektu postanowili myśleć nie tylko o sobie, ale również o bezpieczeństwie swoich klientów. Wraz z zapowiedzią wprowadzenia obowiązku noszenia przez Polaków maseczek ochronnych w Hotelu Roś pojawił się pomysł, by takie maseczki produkować i dołączać jako gratisy do zamawianych przez mieszkańców Pisza obiadów na dowóz.

– Produkcją maseczek zajęła się nasza niezastąpiona pani Hania – recepcjonistka i od kilku dni także krawcowa. Warsztat krawiecki stanął przy hotelowej recepcji. W naszych magazynach hotelowych znalazła się maszyna do szycia i zapas tkaniny świetnie nadającej się do produkcji maseczek – zdradza Ireneusz Szumowski junior, właściciel Hotelu Roś. – Nie mamy dużych możliwości produkcyjnych, ale w miarę możliwości będziemy dokładać maseczki gratis do zamawianych u nas dań, które aktualnie możemy oferować jedynie w formie dowozu.

Maseczki z Hotelu Roś są wielokrotnego użytku, bardzo solidnie wykonane i wygodne. Można też śmiało powiedzieć, że w ich uszycie wkłada się wiele serce, podobnie jak w przygotowywanie bardzo smacznych dań w kuchni Hotelu Roś. Co też ważne i istotne, hotel na czas trwającej epidemii, przygotował ofertę obiadów domowych na dowóz w specjalnej cenie.

Hotel Roś