Dwa nowe przypadki koronawirusa, chorzy są z Pisza i Białej Piskiej

Kolejne dwa przypadki potwierdzonego zachorowania na koronawirusa zanotowano w powiecie piskim. Wśród chorych jest osoba z Pisza i kolejna osoba z Białej Piskiej.

Informacje o zachorowaniu dwóch kolejnych osób z powiatu piskiego podały dziś powiatowe służby sanitarne. Chodzi o dwóch mężczyzn. Jeden z nich w średnim wieku to mieszkaniec Białej Piskiej, który powrócił niedawno z zagranicy. Mężczyzna poddany był kwarantannie. W ostatnim okresie poczuł się gorzej. Aktualnie jego stan zakwalifikowano do hospitalizacji w ostródzkim szpitalu. Rodzina chorego przebywa w kwarantannie.
Pierwszy przypadek koronawirusa w Piszu to młody mężczyzna, który również niedawno powrócił do Polski z zagranicy samolotem. Osoba ta po powrocie przechodziła kwarantannę domową, w trakcie której potwierdzono u niej obecność COVID 19. Mężczyzna nie wykazuje objawów chorobowych i w dalszym ciągu objęty jest nadzorem epidemicznym.
Wczoraj Warmińsko – Mazurski Urząd Wojwódzki poinformował o zakwalifikowaniu do wyleczonych z COVID 19 dwóch mieszkańców Białej Piskiej. Chodzi o małżeństwo, u których jako pierwszych w powiecie stwierdzono obecność koronawirusa. W sumie od początku epidemii odnotowano u nas 4 przypadki zachrowań.

Dane statystyczne w zakresie przypadków koronawirusa – powiat piski 17.04.2020 r.

* liczba zgonów – 0
* potwierdzone przypadki – 4
* hospitalizowanych:
z podejrzeniem koronawirusa – 0
z potwierdzeniem koronawirusa – 0
* ozdrowieńcy – 2
* w kwarantannie domowej / w tym objętych decyzją PPIS – 179 / 2
* objętych nadzorem epidemicznym – 2