Ukradł perfumy o wartości blisko 1700 złotych

Policjanci zatrzymali 19-letniego podejrzanego o kradzież kilku flakoników perfum w jednej z piskich drogerii.

We wtorek, pracownik ochrony w jednej z drogerii na terenie Pisza zgłosił oficerowi dyżurnemu piskiej policji, że zatrzymał na terenie sklepu młodego mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że zatrzymany mężczyzna to 19-letni mieszkaniec Pisza. Funkcjonariusze znaleźli przy nim trzy sztuki perfum o łącznej wartości blisko 800 złotych.
Po przejrzeniu monitoringu okazało się, że 19-latek dokonał kradzieży w tym sklepie nie po raz pierwszy. Pracownicy ustalili, że mężczyzna ten był w drogerii także dwukrotnie w marcu i wówczas też wyszedł ze sklepu z drogimi perfumami, za które nie zapłacił. Ostatecznie ustalono, że mieszkaniec Pisza dokonał kradzieży siedmiu flakoników perfum o łącznej wartości blisko 1700 złotych.
W tej sytuacji sprawca kradzieży został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży perfum w miejscowej drogerii. Pierwszy z nich odnosił się do popełnienia tego przestępstwa w marcu br. , a drugi dotyczył momentu zatrzymania 19-latka na gorącym uczynku.
Mężczyzna przyznał się do obu zarzucanych mu czynów. W rozmowie z policjantami powiedział tylko, że perfumy te sprzedał przypadkowym osobom, aby mieć pieniądze na własne potrzeby. Za popełnienie tych przestępstw 19-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.