Epidemia nie przeszkadza wyłapywać pijanych kierowców

W trakcie minionego weekendu policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców na drogach powiatu piskiego. Wśród nich był motorowerzysta, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Trzech nietrzeźwych kierujących to bilans minionego weekendu na drogach powiatu piskiego. Pierwszego z nich policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej w piątek (3 kwietnia br.) po godz. 19.00 w miejscowości Mikosze. Był to motorower, którego sposób jazdy sugerował, że kierujący nim mężczyzna może być pod działaniem alkoholu.

W trakcie rozmowy funkcjonariusze wyraźnie czuli alkohol od motorowerzysty. Sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że motorowerem kierował 52-letni mieszkaniec gminy Ełk. W trakcie wykonywania dalszych czynności okazało się, że mężczyzna dopuścił się popełnienia jeszcze jednego przestępstwa, jadąc motorowerem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Sąd orzekł mu ten zakaz w grudniu 2019 roku na okres 2 lat. 52-latek będzie odpowiadał za złamanie orzeczonego zakazu oraz prowadzenie motoroweru w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu policjanci wyeliminowali z ruchu drugiego nietrzeźwego kierującego. Był to kierowca pojazdu marki Opel Vectra zatrzymany w sobotnie przedpołudnie. 57-letni mieszkaniec Pisza miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podobnie było w przypadku kierującego pojazdem marki Seat, którego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej w sobotę przed godz. 22.00 w miejscowości Nowa Ukta. Ten kierujący miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.