Piscy policja zatrzymała dealera narkotykowego – znaleziono u niego znaczne ilości amfetaminy i marihuany

Policjanci piskiej drogówki zatrzymali w mieście do kontroli, pojazd marki VW Golf. Kierował nim 37-letni mieszkaniec Pisza.

Okazało się, że kierowca złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz ten obowiązywał go od lutego 2018 roku do lutego 2021 roku. Policjanci mieli podejrzenia, że kierujący może posiadać narkotyki. Znaleźli przy nim foliowe zawiniątko, w którym było 11 torebek strunowych z marihuaną oraz 9 torebek z amfetaminą. Ale to nie wszystko. W jego mieszkaniu kryminalni znaleźli i zabezpieczyli znaczne ilości środków odurzających.

Była to amfetamina poporcjowana w 43 torebkach strunowych o łącznej wadze blisko 46 gramów oraz prawie 100 gramów marihuany poporcjowanej w 142 torebkach strunowych. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po zebraniu materiału dowodowego usłyszał zarzuty. Pierwszy z nich dotyczył posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Drugi natomiast dotyczył złamania sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnienie zarzucanych tych przestępstw grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło i materiały: KPP w Piszu