Pomóż Poli i weź udział w konkursie „Zakręceni na maksa”

Chcąc pomóc w leczeniu i rehabilitacji Poli Zielińskiej rusza gminny konkurs „Zakręceni na maksa”.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z gminy Pisz. Organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Piszu we współpracy z dzielnicowym – asp. Adamem Trzonkowskim. Chodzi o zebranie jak największej ilości plastikowych nakrętek przez szkoły, które zgłoszą swój udział do 25 lutego. Cel jest szczytny, a na zwycięzców czekają nagrody.

Pola Zielińska jest już po operacji wszczepienia drugiego implantu ślimakowego. W dalszym ciągu potrzebne są jednak środki na jej leczenie i rehabilitację. Akcja „Nakręć się na pomaganie”, rozkręcona przez asp. Adama Trzonkowskiego, trwa dalej. Pojawiają się różne pomysły, aby zebrać jak najwięcej nakrętek. Rusza właśnie gminny konkurs dla uczniów szkół podstawowych pn. „ZAKRĘCENI NA MAKSA”. Jego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Piszu. Konkurs ten odbędzie się w ramach projektu Fundacji Edukacja Inspiracja „Plastik Bombastik- Wróg czy Przyjaciel ?” . Przeprowadzony zostanie przy współpracy z dzielnicowym asp. Adamem Trzonkowskim. Celem przedsięwzięcia jest zebranie jak największej ilości plastikowych korków, ale także rozpowszechnienie wiedzy wśród uczniów na temat możliwości recyklingu odpadów oraz wykorzystania surowców wtórnych.

Na czym polega konkurs „Zakręceni na maksa”?

Szkoła, która chce uczestniczyć w tym konkursie musi zgłosić swój udział do dnia 25 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Piszu, tel. 87 423 25 22 lub do koordynatora akcji – pani Katarzyny Kołodzińskiej – tel. 508 706 128. Konkurs trwa od 26 lutego do 31 marca. Polega na zebraniu jak największej ilości nakrętek przez daną szkołę z gminy Pisz, która zgłosiła wcześniej swój udział. Plastikowe korki należy zbierać w worki o pojemności 30 litrów lub 60 litrów. Będą one odbierane ze szkół po 31 marca. Zostaną przeliczone na klasy i szkołę. Na zwycięzców przewidziano nagrody zarówno dla szkoły, która nazbiera najwięcej nakrętek, ale dodatkowo nagrodzone zostaną trzy klasy z różnych szkół, które wykażą się największą ilością zebranych plastikowych korków. Zapraszamy do udziału w konkursie.

Pola przeszła kolejną operację

Niespełna dwuletnia Pola Zielińska z Pisza 14 lutego br. przeszła drugą operację wszczepienia drugiego implantu ślimakowego. Zabieg przeprowadzono w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. Rodzice dziewczynki nie kryją swojej ogromnej radości, gdyż informacja o możliwości przeprowadzenia tego zabiegu pojawiła się nagle i była dla nich ogromnym zaskoczeniem. Dziewczynka czuje się dobrze i jest już w domu. Czeka ją teraz długa, żmudna i kosztowna rehabilitacja. Uczestniczy m.in. w zajęciach surdologopedycznych, umuzykalniających i turnusach rehabilitacyjnych, a także korzysta z wizyt u specjalistów. By pomóc Poli i jej rodzicom w leczeniu córki w dalszym ciągu prowadzimy zbiórkę nakrętek w ramach akcji „Nakręćmy się na pomaganie”. Serdecznie wszystkim dziękujemy za okazaną dotychczas pomoc i wsparcie dla Poli.

Dzielnicowy- mł. asp. Adam Trzonkowski zachęca do zbierania nakrętek

To jeszcze nie koniec walki o słuch dziewczynki. Przed Polą teraz długa, żmudna i kosztowna rehabilitacja. Jest jednak szansa, że dziewczynka dzięki wszczepieniu obu implantów, zacznie mówić i prawidłowo się rozwijać podobnie, jak jej rówieśnicy. Stąd w dalszym ciągu dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej- asp. Adam Trzonkowski, który koordynuje całe przedsięwzięcie, zachęca wszystkich do zbierania nakrętek od butelek. Dochód ze sprzedaży zebranych nakrętek przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Poli. W akcję włączają się różne podmioty i osoby prywatne. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

Każdy może pomóc Poli

Oprócz prowadzonej zbiórki nakrętek można też przekazać środki finansowe na konto 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 wpisując w tytule 34404 Zielińska Pola darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Można też przekazać 1% podatku. Wystarczy w formularzu PIT należy wpisać numer KRS 0000037904, a w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” należy wpisać: 34404 Zielińska Pola.