Mają ich na monitoringu, ale nie za kratkami

Policja poszukuje sprawców kradzieży skutera wodnego. Po półrocznym śledztwie prosi o pomoc w ujęciu sprawców.

Policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu od kilku miesięcy pracują nad sprawą kradzieży sprzętu o łącznej wartości 52 000 złotych. Do zdarzenia doszło nocą z 10/11 sierpnia 2019 roku z niestrzeżonego parkingu pensjonatu w miejscowości Nowe Guty, gm. Orzysz. Skradziona została przyczepka lekka o nr rej. KRA….. wraz ze skuterem wodnym marki yamaha koloru srebrnego o nr rej. POL…. oraz cztery kamizelki czarno – czerwone z napisem yamaha.

Kryminalni ustalili, że kradzieży mogli dokonać trzej mężczyźni widoczni na zabezpieczonym monitoringu. W chwili zdarzenia byli oni ubrani w granatowe bluzy oraz ciemne spodnie dresowe. Prawdopodobnie podjechali na parking pojazdem marki volkswagen passat B5 koloru srebrnego. Samochód kilka minut później odjechał z przypiętą przyczepką i skuterem w kierunku miejscowości Okartowo. Policjanci do tej pory nie zdołali ustalić sprawców kradzieży, stąd apel do osób, które mogą coś nowego wnieść do sprawy i przekazać informacje, które pomogą w ustaleniu i zatrzymaniu sprawców, bądź rozpoznają ich na zdjęciach.

Ci mężczyźni mogli dokonać kradziezy skutera

Na zapisie z monitoringu widac jak wieżdża auto…

… które nastepnie wyjechało z przyczepka ze skuterem.
Wszelkie informacje można przekazywać osobiście w Komisariacie Policji w Orzyszu, telefonicznie (tel. 600 996 712) lub pocztą elektroniczną (e-mail: komendant.orzysz@pisz.ol.policja.gov.pl.).