Jeden się śpieszył, drugi nie miał prawa jazdy

W Orzyszu kierowca peugeota jechał ponad 110 km/h ulicami miasta. W Piszu młody kierowca BMW złamał sądowy zakaz prowadzenia samochodu.

W czwartek około godz. 12.00, patrol piskiej drogówki w Orzyszu zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Peugeot. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. Pomiar dokonany przez policjantów wykazał 112 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą osobówki siedział 55-letni mieszkaniec Pisza. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za wykroczenie, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Kierowca został też ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.
Po godzinie 16.00, również w czwartek, policjanci z Rucianego – Nidy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Kierował nim 22-letni mieszkaniec Pisza. W trakcie sprawdzania danych osobowych kierującego w policyjnych systemach informatycznych, funkcjonariusze ustalili, że 22-latek ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz ten obowiązuje go od czerwca 2019 roku do czerwca 2022 roku.
Niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.