Nietrzeźwa za kierownicą, bez prawa jazdy – samochód na barierkach

Do poważnie wyglądające zdarzenia drogowego doszło nocą na drodze krajowej nr 16 w miejscowości Wierzbiny. Kierująca fordem kobieta uderzyła w metalowe barierki.

Do zdarzenia doszło przed godz. 2.00, 5 stycznia na drodze krajowej nr 16. W miejscowości Wierzbiny, gm. Orzysz. W metalowe barierki na łuku drogi uderzył pojazd marki Ford. Jak ustalili policjanci samochód prowadziła 33-letnia mieszkanka Orzysza. Kobieta najwyraźniej nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. Na łuku drogi straciła panowanie nad autem i uderzyła w barierki ochronne, na szczęście nic się jej nie stało. Już w trakcie ustalania przebiegu wydarzeń i rozmowy z kierującą, funkcjonariusze czuli od kobiety alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się też, że kierująca nigdy nie posiadała prawa jazdy.

Fot. OSP orzysz

To nie jedyny nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez policjantów w miniony weekend na drogach powiatu piskiego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W piątek (3 stycznia br.) po godz. 18.00 na ul. Wojska Polskiego w Piszu, w pobliżu przejazdu kolejowego, zderzyły się dwie osobówki. Jak ustalili funkcjonariusze kierujący pojazdem marki Fiat Punto, 26-letni mieszkaniec gminy Biała Piska, na łuku drogi stracił panowanie nad autem i uderzył w bok jadącego z naprzeciwka samochodu marki Suzuki. Kierujący fiatem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.
Następnego dnia po godz. 21.00 patrol z Białej Piskiej zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki VW. Za kierownicą siedział 56-letni mężczyzna. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ten kierowca także stracił uprawnienia do kierowania.
Blisko 1 promil alkoholu w organizmie miał kierujący pojazdem marki VW, którego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej w niedzielę (6 stycznia br.) po godz. 18.00 w miejscowości Drygały. Kierowcą był 33 -letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Wszyscy kierujący, którzy jechali na tzw. „podwójnym gazie” będą odpowiadali przed sądem za popełnione przestępstwo, za które grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.