Biuletyn Starostwa Powiatowego w Piszu

XIII SESJA RADY POWIATU PISZ

W czwartek, 31 października odbyła się XIII sesja Rady Powiatu Pisz, w trakcie której doszło do zmiany w składzie Rady. Mandat radnego objął Marek Ziółkowski, zastępując tym samym ustępującego Jana Alickiego. Do zmiany doszło także w składzie Zarządu Powiatu Piskiego. Radni poparli zgłoszoną przez Starostę Andrzeja Nowickiego kandydaturę radnego Michała Wrzoska. Podczas sesji Starosta poinformował Radę o problemach, z jakimi kolejny raz boryka się Oddział Położniczo-Ginekologiczny SP ZOZ Szpitala Powiatowego w Piszu. Z pracy na tym oddziale zrezygnował jego dotychczasowy koordynator, którego do końca listopada zastąpić ma jeden z lekarzy. Jak podkreślił Starosta problem tkwi przede wszystkim w stawkach, jakie jest w stanie zaoferować lekarzom piski szpital. Nie dysponując odpowiednimi środkami nie jest on w stanie konkurować z innymi placówkami. Pełen zapis sesji jest dostępny na stronie www.powiat.pisz.pl w materiale: Sesje Rady Powiatu Pisz – transmisje on-line i archiwalne, który umieszczony jest na stronie głównej w/w witryny.

100. ROCZNICA POWOŁANIA POLICJI PAŃSTWOWEJ 1919-1939

W nawiązaniu do setnej rocznicy powstania polskiej Policji, z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Piszu, w dniu 5 listopada 2019 r. w piskim starostwie odbyło się spotkanie komendanta Komendy Powiatowej podinspektora Marcina Kubasa z młodzieżą, podczas którego zaprezentowano wystawę IPN pt. “Policja Państwowa 1919 -1939”. W spotkaniu udział wzięli także poseł Jerzy W. Małecki, starosta Andrzej Nowicki oraz członek Zarządu Powiatu Piskiego dr Waldemar Brenda, który opowiedział zebranym o historii polskich formacji policyjnych w XX w.

PODOPIECZNE PMOS PISZ W FINAŁACH WOJEWÓDZKICH ROZGRYWEK “Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”

Ruszyła XX edycja, zaliczanych do największych tego typu w Europie, rozgrywek “Z podwórka na stadion o Puchar TYMBARKU”. Dziewczęta i chłopcy z całej Polski rozgrywają eliminacje gminne i powiatowe aby zagrać w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego, które odbędą się w kwietniu w Iławie 2020 roku. W tym roku, jak i w roku poprzednim, w kategorii dziewcząt drużyny: U-8, U-10, U-12 PMOS Pisz – prowadzone przez Jerzego Karwowskiego, zapewniły już sobie udział w tych finałach. 17 października 2019 roku organizatorem powiatowych rozgrywek w kategorii U -10 dziewcząt był PMOS Pisz. Drużyna FDK Pisz z PMOS wygrała ten turniej i będzie nas dalej reprezentowała w dalszych rozgrywkach. W kategorii U-12 drużyna DIAMOND Pisz zapewniła sobie awans 24 października 2019 roku, a w najmłodszej kategorii U-8 SKRZATY Pisz zapewniły sobie awans już wcześniej. Przypomnijmy, że drużyna DIAMOND Pisz, która 16 kwietnia 2019 roku w Iławie zdobyła mistrzostwo województwa warmińsko-mazurskiego, reprezentowała nasze województwo w Finale Ogólnopolskim do Warszawy.