Dzielnicowy z Białej Piskiej rozpoczyna kolejną zbiórkę nakrętek dla Poli

Dzielnicowy z Białej Piskiej rozpoczyna kolejną, czwartą już akcję zbierania nakrętek, która pomóc ma w leczeniu półtorarocznej Poli z Pisza. Policjant liczy na to, że uda się nazbierać ich jeszcze więcej.

Przed wakacjami dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej, asp. Adam Trzonkowski zakończył trzecią edycję zbiórki nakrętek od butelek. Przy ogromnym zaangażowaniu wielu ludzi udało się nazbierać rekordową ilość 13 ton. W akcję „Nakręć się na pomaganie” zaangażowali się już nie tylko mieszkańcy Pisza i powiatu piskiego, ale również osoby z innych miast. Adam rozpoczyna czwartą edycję zbiórki nakrętek. Liczy, że tym razem wspólnymi siłami uda się nazbierać jeszcze więcej, może nawet 15 ton. Dzielnicowy postanowił, że w dalszym ciągu środki zebrane ze sprzedaży tych nakrętek przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację półtorarocznej Poli Zielińskiej z Pisza. To ta sama dziewczynka, której poświęcona była trzecia edycja.Pola jest wcześniakiem i od urodzenia nie słyszała. Zdiagnozowano u niej obustronny niedosłuch zmysłowo- nerwowy. Pół roku temu dziewczynce wszczepiono pierwszy implant ślimakowy. Dzięki temu powoli zaczyna słyszeć pojedyncze dźwięki. Pola czeka na wszczepienie drugiego implantu. Nie marnuje jednak czasu. Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli już teraz może uczestniczyć w zajęciach surdologopedycznych, umuzykalniających i turnusach rehabilitacyjnych oraz korzystać z wizyt u specjalistów. Przed nią długoletnia i kosztowna rehabilitacja.

Każdy z nas może jednak pomóc Poli w bardzo prosty sposób. Wystarczy nie wyrzucać do kosza plastikowych nakrętek, tylko je zbierać. Można je przynosić do dzielnicowych na terenie całego powiatu piskiego. Zbiórki prowadzą także szkoły i inne instytucje. W tegoroczną akcje włączyła się także Komenda Powiatowa Policji w Sejnach, gdzie również można dostarczać nakrętki. W Komendzie Powiatowej Policji w Piszu przy ul. Armii Krajowej 1 przy wejściu ustawiony jest pojemnik, gdzie można wrzucać nazbierane nakrętki. Mieszkańcy tak się do tego przyzwyczaili, że nawet w wakacje dostarczali pełne worki. Pieniądze z ich sprzedaży trafią do Poli, by pomóc jej poznawać świat. Adam Trzonkowski zaprasza do współpracy osoby, które chciałyby mu pomóc w tym przedsięwzięciu. Pracy wystarczy bowiem dla każdego. Zachęca także instytucje, które jeszcze nie biorą udziału w akcji, aby dołączyły się do zbiórki nakrętek na szczytny cel.Zatem nie zwlekaj i zbieraj nakrętki dla Poli. Nakręć się na pomaganie!