Koncert Raz Dwa Trzy i Muzyka u Gałczyńskiego

Zespół “Raz Dwa Trzy” wystąpi w sobotę na scenie Leśniczówki Pranie z “Ważnymi Piosenkami”. Grupa jest jedną z gwiazd tegorocznego XXII Sezonu Artystycznego.

Ten koncert to muzyczna podróż po muzycznym świecie zespołu. Adam Nowak na tle ważnych piosenek snuje opowieść o życiu, miłości, zakamarkach ludzkiej duszy, przygląda się naszym przywarom, zadaje pytania o sens życia, mocuje z wiarą i niewiarą.
Raz Dwa Trzy to zespół, który od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki a przy tym osiągnąć popularność, cieszyć się ogromną atencją fanów i nieustającą życzliwością krytyków. Karierę zaczynał na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nierzadko wymieniany, jako zespół rockowy – wszak występował w Jarocinie. Sympatycy, fani i wielbiciele Raz Dwa Trzy cenią Adama Nowaka i jego zespół za senne bosanowy, kojące rytmy reggaeowe, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu oraz teksty piosenek, które często są kunsztownie skonstruowanymi opowieściami Adama Nowaka, nie obawiającego się poruszać rzeczy trudne a bywa że ostateczne.

XXXVI EDYCJA KONCERTÓW “MUZYKA U GAŁCZYŃSKIEGO”

“Kronika olsztyńska” K. I. Gałczyńskiego w interpretacji Włodzimierza Galickiego
Muzyka: Artur Modrzejewski – saksofon, klarnet, Adam Przybylski – kontrabas, Jacek Pietrzak – trąbka (utwory J. S. Bacha, W.A. Mozarta, O. Massieana, A. Modrzejewskiego).

Z okazji wystawy plenerowej w Alei Nieznanego Poety, poemat “Kronika olsztyńska” będzie wybrzmiewał w Praniu częściej niż zazwyczaj. Tym razem w interpretacji łódzkich artystów: aktora Włodzimierza Galickiego oraz trio muzycznego, które specjalnie dobrało a częściowo skomponowało (Artur Modrzejewski) muzykę do tego poematu. Włodzimierz Galicki, znakomity interpretator i popularyzator poezji jest dowodem na to, że to nie rozpoznawalność świadczy o aktorskim kunszcie i talencie w przekazywaniu poetyckich tekstów. Artur Modrzejewski i Jacek Pietrzak ukończyli Akademie Muzyczną w Łodzi, obaj są związani z Teatrem Muzycznym w tym mieście a Adam Przybylski również z Łódzkim Teatrem Piosenki. Występują także w innych salach koncertowych i scenach – zwłaszcza jazzowych w Polsce, poszukując wciąż nowych brzmień i wyzwań. Bilety: 20 zł (normalny), 15 zł (dla rodzin z dziećmi do lat 18)

ZABAWY Z ZIELONĄ GĘSIĄ

Specjalna oferta dla dzieci: teatralno-plastyczno- literackie zajęcia warsztatowe. Czas trwania: ok. 1 godz. Prowadzenie: Grażyna Nalewajek. Bilety: 10 zł, NIEDZIELA, 21 LIPCA, GODZ. 17.00