Nakrętkowy rekord pobity – Dzielnicowy i Pola z rodzicami gośćmi „Pytania na śniadanie” w TVP2

Mł. asp. Adam Trzonkowski zakończył III edycję zbiórki plastikowych nakrętek. Dla niedosłyszącej Poli zebrał aż 13 ton w ramach akcji pn. „Nakręćmy się na pomaganie”.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej- mł. asp. Adam Trzonkowski, w minionym tygodniu, zakończył III edycję zbiórki plastikowych nakrętek. Odbywała się ona pod hasłem „Nakręćmy się na pomaganie”. W sumie zebrał 13 ton plastikowych nakrętek, który trafiły do punktu skupu. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony został na leczenie i rehabilitację niedosłyszącej 15-miesięcznej Poli Zielińskiej z Pisza. O sukcesie tego przedsięwzięcia mówiły ogólnopolskie media. Wielką niespodzianką dla Adama i rodziców Poli było zaproszenie ich do udziału w programie TVP2 „Pytanie na śniadanie”, którego emisja miała miejsce w minioną sobotę.

W trakcie rozmowy z prowadzącymi program – Marzeną Rogalską i Tomaszem Kamelem- Adam i rodzice Poli opowiadali o całym przedsięwzięciu i jego ogromnym sukcesie. Adam wyjaśnił na czy polegała zbiórka nakrętek, kto je zbierał i jakie środki finansowe udało się zebrać w ten sposób. Mama Poli mówiła o chorobie swojej córeczki oraz o tym, jak można dalej pomóc dziewczynce. Na efekty ich wypowiedzi w „Pytaniu na śniadanie” nie trzeba było długo czekać. Już w trakcie drogi powrotnej na portalach społecznościowych Adama odzywali się ludzie z całego kraju, którzy oglądali program. Gratulowali dzielnicowemu takiej inicjatywy i sukcesu, jaki udało mu się osiągnąć. Pojawiły się także pierwsze sygnały proponowanej pomocy dla Poli.

„Nakrętkowy mistrz świata”- mł. asp. Adam Trzonkowski podjął już decyzję co do IV edycji zbiórki nakrętek. Od września tego roku w dalszym ciągu będzie zbierał nakrętki dla Poli Zielińskiej, by dziewczynka w pełni mogła wreszcie usłyszeć głos mamy i taty.

Jak to się zaczęło?

W październiku 2018r. dzielnicowy z Białej Piskiej, mł. asp. Adam Trzonkowski rozpoczął trzecią już edycję zbiórki plastikowych nakrętek. Tym razem akcja odbyła się pod hasłem „Nakręć się na pomaganie”. Główną „bohaterką” tego przedsięwzięcia była niespełna roczna Pola Zielińska z Pisza.
Pola urodziła się w marcu 2018 roku jako wcześniak. Od urodzenia nie słyszała. Zdiagnozowano u niej obustronny niedosłuch zmysłowo- nerwowy w stopniu głębokim. Dzielnicowy postanowił pomóc tej dziewczynce rozkręcając zbiórkę nakrętek. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację Poli. Tegoroczne przedsięwzięcie przerosło wszelkie oczekiwania. Do zbiórki zaangażowali się nie tylko młodsi i starsi mieszkańcy Pisza i okolic, ale także ludzie z ościennych powiatów i z całego kraju dowożąc je osobiście lub przesyłając w formie paczek. Ostatecznie wspólnymi siłami udało się zebrać aż 13 ton nakrętek. Jest to ilość, która przerosła najśmielsze oczekiwania. Przypomnijmy, że w I edycji Adam zebrał dużo, bo aż 2,5 tony, a w drugiej 5 ton, co również było satysfakcjonujące.
– Zbieranie nakrętek to szczytna akcja, bo zamiast wyrzucać je do śmieci, pieniądze z ich sprzedaży pomogą choremu dziecku. Spodziewałem się, ze pobijemy rekord, ale nie sądziłem, że będzie to tak duża ilość – mówi Adam Trzaskowski. – Chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim osobom i instytucjom, które mi pomagały w realizacji tego przedsięwzięcia. Mam na myśli nie tylko samą zbiórkę, ale także ich transport, czy przesypywanie do właściwych worków. Za to wszystkim bardzo dziękuję.
Szczególne słowa podziękowania kierowane są pod adresem Arlety i Pawła Wilczyńskich, którzy już po raz kolejny udostępnili pomieszczenia na składowanie setki worków z nakrętkami oraz firmy PPHU UNIDRZEW Grzegorz Krajewski za pomoc w transporcie 13 ton nakrętek do punktu skupu.
Do podziękowań dołączają się także rodzice Poli- Marlena i Michał, którzy są wdzięczni wszystkim ludziom, którzy wzięli udział w akcji „Nakręć się na pomaganie”. Dzięki finansowemu wsparciu ludzi dobrej woli w marcu tego roku Poli wszczepiono pierwszy implant ślimakowy. Obecnie dziewczynka przechodzi rehabilitację. Są już pierwsze widoczne efekty jej ciężkiej pracy świadczące o tym, że Pola słyszy. Zaczęła sylabizować, naśladować odgłosy psa i kota, a co najważniejsze reaguje na swoje imię. Rodzice rozpoczęli już starania o wszczepienie Poli drugiego implantu, który z pewnością pozwoliłby na prawidłowy rozwój ich ukochanej córeczki. W ten sposób dzielnicowy z Białej Piskiej – mł. asp. Adam Trzonkowski, słusznie nazywany „nakrętkowym mistrzem świata” zakończył trzecią edycję, ale już myśli, aby od września rozpocząć kolejną zbiórkę nakrętek.