Wytropili złodzieja po śladach

Piscy kryminalni zatrzymali 38-letniego mieszkańca Pisza podejrzanego o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego na terenie miasta.

Na początku tego roku piscy kryminalni otrzymali informację o kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego na terenie miasta. Jak ustalili policjanci, sprawca wykorzystując dłuższą nieobecność domowników, wybił szybę w okienku piwnicznym. W ten sposób dostał się do środka. Z mieszkania zginęło wiele cennych przedmiotów. Sprawca zabrał między innymi gotówkę w kwocie blisko 3000 złotych schowaną w barku, klaser z monetami, biżuterię, kino domowe, głośniki oraz dwa piloty do telewizora. Właściciel oszacował wartość strat na kwotę ponad 9 000 złotych.

Policjanci pracując na miejscu włamania przesłuchali świadków, wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyczny zabezpieczył ślady biologiczne, traseologiczne i daktyloskopijne. Jeden z tych śladów okazał się bardzo pomocny w ustaleniu sprawcy włamania. Technik ujawnił bowiem wyraźny odcisk obuwia sprawcy, który pomógł w ustaleniu i zatrzymaniu osoby podejrzanej o dokonanie kradzieży z włamaniem.

Okazało się, że przestępstwa tego dokonał 38-letni mieszkaniec Pisza, u którego policjanci znaleźli obuwie odpowiadające śladom zabezpieczonym na miejscu zdarzenia. Mężczyzna ten został zatrzymany. Śledczy ustalili, że jest on sprawcą włamania do domu jednorodzinnego, ale także do nowo budowanego sklepu. Z obiektu handlowego zginęły dwa klimatyzatory, nagrzewnica oraz dwie szlifierki o łącznej wartości strat blisko 5 000 złotych.

Część przedmiotów skradzionych z domu jednorodzinnego oraz obiektu handlowego została odzyskana przez kryminalnych. 38-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Kryminalni przedstawili mu jeszcze trzeci zarzut dotyczący posiadania amfetaminy. Za popełnienie tych przestępstw 38-latkowi grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.