Narkotyczne żniwa – kolejne nielegalne plantacje zlikwidowane

Piscy kryminalni zabezpieczyli kolejną plantację marihuany.

Tym razem 15 krzaków konopi indyjskich znaleźli w mieszkaniu 23-letniego mieszkańca gminy Orzysz. Policjanci z Rucianego -Nidy podczas kontroli drogowej znaleźli w pojeździe 5 dorodnych krzaków marihuany. Kolejne 4 sztuki zabezpieczyli w mieszkaniu kierującego.

Piscy kryminalni ustalili, że 23-letni mieszkaniec gminy Orzysz może posiadać w swoim mieszkaniu konopie indyjskie i postanowili to sprawdzić. Jadąc na miejsce zauważyli pojazd marki VW Lupo, którym zwykle jeździł mężczyzna podejrzany o posiadanie narkotyków. Zatrzymali auto do kontroli drogowej. Na widok policjantów kierowca wyrzucił jakieś zawiniątko w pobliskie trawy.

W trakcie legitymowania kierującego okazało się, że jest to właśnie 23-letni mieszkaniec gminy Orzysz, którym zainteresowani są śledczy. W schowku pojazdu, kryminalni znaleźli słoik, a w nim susz roślinny. Mężczyzna odnalazł w trawie także zawiniątko, które chwilę wcześniej wyrzucił. W nim także była marihuana. Wykonując dalsze czynności śledczy, wraz z 23-latkiem, pojechali do jego miejsca zamieszkania. W pokoju na parapecie zauważyli doniczki, w których rosły konopie indyjskie. Było ich 11 sztuk. Za stodołą policjanci ujawnili kolejne 4 rośliny marihuany. Łącznie śledczy zabezpieczyli 15 sztuk roślin konopi indyjskich. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia wszelkich okoliczności tej sprawy.

Tego samego dnia policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel. Ustalili bowiem, że kierujący autem może przewozić środki odurzające. Za kierownicą opla siedział 27-letni mieszkaniec miasta. W jego samochodzie bardzo wyraźnie czuć było marihuaną. Za fotelem kierowcy policjanci zauważyli 5 dorodnych krzaków marihuany. Kolejne 4 sztuki znaleźli i zabezpieczyli w mieszkaniu 27-latka. Mężczyzna ten także trafił do policyjnego aresztu. Obu zatrzymanym grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.