21-latka próbowała popełnić samobójstwo, uratował ją dzielnicowy i pracownice PCPR

21-latka wysłała sms-a do kolegi, że chcę odebrać sobie życie. Chłopak powiedział o tym dzielnicowemu i pracownicom PCPR, którzy asystowali mu w tym momencie w drodze do plac placówki opiekuńczej.

W czwartek po godz. 8.00 dzielnicowy z Komisariatu Policji w Orzyszu
– asp. Łukasz Kawecki asystował pracownikom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu w czynnościach związanych z doprowadzeniem nastolatka do placówki opiekuńczej.
Po drodze chłopak otrzymał niepokojącą wiadomość sms od 21-letniej koleżanki mieszkającej w gminie Orzysz. Dziewczyna pisała, że wzięła mnóstwo tabletek i podcięła sobie żyły. Dzielnicowy oraz Monika Orłowska i pani Olga Bałdyga z PCPR zdecydowali, że natychmiast trzeba tam jechać i sprawdzić co się dzieje.
Na miejscu z mieszkania dobiegała bardzo głośna muzyka. W jednym z pokoi asp. Łukasz Kawecki znalazł leżącą na łóżku młodą dziewczynę. Kobieta miała zakrwawioną rękę i widoczne ślady po cięciach. Obok leżało kilka pustych opakowań po tabletkach. Z uwagi na realne zagrożenie życia kobiety dzielnicowy przystąpił do udzielania jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Wezwał też pogotowie ratunkowe. Przybyły na miejsce lekarz zdecydował o zabraniu dziewczyny do szpitala. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji aspiranta Łukasza Kaweckiego oraz profesjonalnej pomocy ze strony pracowników PCPR w Piszu- pani Moniki Orłowskiej i pani Olgi Bałdygi udało się uratować życie młodej kobiecie.