Nowa policyjna łódź dla wodniaków z Rucianego – Nidy

W Komendzie Powiatowej Policji w Piszu odbyło się uroczyste przekazanie łodzi służbowej Sportis. Łódź wartości blisko 300 tysięcy złotych została sfinansowana ze środków Komendy Głównej Policji. Będzie ona wykorzystywana przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie.

Przekazana do użytku nowa łódź ma silnik o mocy 200 KM. Jest w pełni wyposażona w sprzęt ratunkowy m.in.: koła ratunkowe, kamizelki, bojki, apteczki. Ma również inne niezbędne i bardzo pomocne oprzyrządowanie np.: echosondę i urządzenia nawigacyjne. Łączna wartość przekazanej łodzi z przyczepką to kwota blisko 300 tysięcy złotych. Koszty w całości pokryła Komenda Główna Policji z „Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020”.

Łódź będzie wykorzystywana przez policjantów z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie. Pływając nią po Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich policyjni wodniacy będą dbali o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów licznie wypoczywających nad jeziorami w tej okolicy.
Na początku kwietnia Komenda Powiatowa Policji w Piszu otrzymała również kolejny oznakowany radiowóz typu furgon VW T-6. Pojazd wykorzystywany będzie przez funkcjonariuszy Referatu Patrolowo – Interwencyjnego KPP w Piszu. Radiowóz ten, podobnie jak łódź, zakupiony został z „Programu modernizacji Policji na lata 2017-2020”.

Warto podkreślić, że jest to już trzynasty w ciągu ostatnich trzech lat, a piąty w tym roku radiowóz, który trafił do piskiej jednostki. W uroczystości wzięli udział posłowie na Sejm RP: Jerzy Wojciech Małecki, Karol Karski, Maciej Masłowski i Lech Kołakowski, Wicestarosta Powiatu Piskiego- Marek Wysocki wraz z członkami Zarządu Powiatu Piskiego, Przewodnicząca Rady Powiatu Pisz- Irena Jatkowska z radnymi powiatowymi oraz
ksiądz – Konrad Sęk.