Złodzieje rowerów kradli w kilku województwach

Piscy kryminalni, współpracując z policjantami z Wysokiego Mazowieckiego, ustalili sprawców kradzieży rowerów na terenie Pisza. Jednoślady ginęły w na terenie kilku województw.

Piscy śledczy od sierpnia ubiegłego roku pracowali nad sprawą kradzieży dwóch rowerów. Jednoślad wartości 1700 złotych został skradziony z korytarza piwnicznego jednego z bloków na terenie Pisza. Właściciel postawił tam swój jednoślad zabezpieczając go zapięciem w postaci linki stalowej. Nieznany sprawca przeciął zapięcie i odjechał skradzionym rowerem.

W toku prowadzonych czynności piscy kryminalni ustalili, że w tym samym dniu z tego bloku zginął jeszcze jeden rower wartości 600 złotych. Policjanci zbierając materiał dowodowy w tych sprawach, zabezpieczyli osiedlowy monitoring. Zapis nagrania okazał się bardzo pomocny w ustaleniu i identyfikacji sprawców. Okazało się, że było ich dwóch. To mieszkańcy Zambrowa w wieku 31 i 32 lat, którzy przyjechali latem w okolice Pisza wypocząć. Sprawcy trudnili się kradzieżami rowerów na terenie województwa warmińsko – mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego, które następnie sprzedawali.

W ustaleniu i zatrzymaniu sprawców pomogli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Tam również dochodziło do kradzieży jednośladów. Dzięki wymianie informacji śledczych z obu jednostek policji, dwaj mieszkańcy Zambrowa usłyszeli po kilka zarzutów. Dwa z nich dotyczyły czynów popełnionych w sierpniu ubiegłego roku w Piszu. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.