Mała Pola jest już po pierwszej operacji

Roczna Pola Zielińska, o której zdrowie walczą policjanci, a w szczególności dzielnicowy z Białej Piskiej mł. asp. Adam Trzonkowski, kilka dni temu przeszła operację wszczepienia implantu ślimakowego.

Pola Zielińska z Pisza 23 marca br. roku skończyła roczek. Kilka dni później przeszła operację wszczepienia pierwszego implantu ślimakowego. Dziewczynka po zabiegu czuje się dobrze i jest już w domu. Czeka ją teraz długa i żmudna rehabilitacją. By pomóc Poli i jej rodzicom w leczeniu córki w dalszym ciągu prowadzona jest zainicjowana przez mł. asp. Adama Trzaskowskiego zbiórka nakrętek w ramach akcji „Nakręćmy się na pomaganie”. W minionym tygodniu mnóstwo nakrętek przynieśli uczniowie z kl. Ia SP1 w Piszu. Policjanci serdecznie wszystkim dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie dla Poli.

Rodzice małej Poli są przekonani, że wszczepienie implantu to taka realna szansa na to, że ich córka wkrótce zacznie reagować na słowa oraz na własne imię. Ich marzeniem jest też, aby możliwie jak najszybciej udało się wszczepić Poli drugi implant, który znacznie poprawi szanse na prawidłowy rozwój ich córki. To jeszcze nie koniec walki o słuch dziewczynki. Przed Polą teraz długa, żmudna i kosztowna rehabilitacja. Stąd w dalszym ciągu dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej- mł. asp. Adam Trzonkowski, który koordynuje całe przedsięwzięcie, zachęca wszystkich do zbierania nakrętek od butelek.

– Na razie, wspólnymi siłami, udało się zebrać około 7 ton. To bardzo dużo, ale jednocześnie mało, bo liczy się każdy kilogram – mówi mł. asp. Adam Trzonkowski i zachęca do zbierania nakrętek. – Dochód ze sprzedaży zebranych nakrętek przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Poli. W akcję włączają się różne podmioty i osoby prywatne.

W minionym tygodniu piską komendę odwiedzili uczniowie z kl. I A Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu. Była to już ich druga wizyta. W trakcie pierwszej dzieci chciały dowiedzieć się i zobaczyć, jak pracują policjanci. W recepcji zauważyli pojemnik na nakrętki. Od razu pojawiły się pytania z ich strony odnośnie prowadzonej zbiórki. Dzieci zobowiązały się, że one także włączą się do akcji. Nie trzeba było długo czekać. Kilka dni później uczniowie kl. Ia z SP 1 w Piszu ponownie odwiedzili piską komendę. Tym razem przynieśli worki po brzegi wypełnione nakrętkami. Serdecznie dziękujemy „pierwszakom” za ten gest.

Każdy może pomóc Poli

Oprócz prowadzonej zbiórki nakrętek można też przekazać środki finansowe na konto 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 wpisując w tytule 34404 Zielińska Pola darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Można też przekazać 1% podatku. Wystarczy w formularzu PIT należy wpisać numer KRS 0000037904, a w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” należy wpisać: 34404 Zielińska Pola. Trzymamy kciuki za Polę, by jak najszybciej usłyszała głos mamy i taty.