Zdemolował mieszkanie i zasnął – policja nie mogła go dobudzić

Wdarł się do domu byłej partnerki demolując jej mieszkanie.

Policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu zambrowskiego podejrzanego o naruszenie miru domowego. Mężczyzna wdarł się do mieszkania byłej partnerki wyważając okno piwniczne. Będąc w stanie upojenia alkoholowego zdemolował kobiecie mieszkanie niszcząc między innymi wersalkę i dywan. Mężczyzna usłyszał zarzut naruszenia miru domowego oraz zniszczenia mienia.
Policjanci otrzymali zgłoszenie, że ktoś najprawdopodobniej włamał się do domu jednorodzinnego. Właścicielka po powrocie zauważyła wyważone okno w piwnicy. Do zdarzenia doszło w Piszu pod nieobecność domowników. Zgłaszająca bała się sama wejść do mieszkania, więc powiadomiła policję. Kobieta razem z funkcjonariuszami weszła do swojego domu. Panował w nim bałagan. Mieszkanie zostało kompletnie zdemolowane. Na podłodze leżał porozrzucany tytoń oraz butelki po alkoholu. Nawet słoiki z jedzeniem w kuchni były opróżnione. W pokoju na wersalce spał mężczyzna. To były partner kobiety. 43-latek znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Policjanci mieli trudności, aby go obudzić i cokolwiek ustalić.
Wykonując na miejscu swoje czynności funkcjonariusze ustalili, że 43-latek wchodząc do domu przez okno piwniczne wyważył je z zawiasów. W ten sposób zniszczył okienko. Do tego narobił wiele szkód w mieszkaniu niszcząc między innymi wersalkę oraz dywan. Pokrzywdzona wyceniła wartość strat na łączną kwotę 1400 złotych.
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut naruszenia miru domowego oraz umyślnego zniszczenia mienia. 43-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnienie tych dwóch przestępstw grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Bałagan pozostawiony przez zatrzymanego

Źródło KPP w Piszu