16-latek za kierownicą pod działaniem alkoholu

Patrol piskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej pojazd, za kierownicą którego siedział 16-latek pod wpływem alkoholu.

W czwartek  przed godz. 20.00 policjanci piskiej drogówki, pełniąc służbę na terenie miasta, zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Zwrócili oni uwagę na samochód, gdyż za kierownicą siedział bardzo młody mężczyzna. Kierowcą volkswagena był 16-letni mieszkaniec Pisza. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że nastolatek znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Chłopak próbował tłumaczyć się, że zjadł jedynie batonika. Zaprzeczał, aby spożywał jakikolwiek alkohol. Sprawdzając dane personalne nastolatka w policyjnych bazach danych funkcjonariusze ustalili, że chłopak posiada prawo jazdy uprawniającego go do jazdy motorowerem. W tej sytuacji uprawnienia te zostały mu zatrzymane.
W trakcie dalszej rozmowy 16-latek powiedział policjantom, że samochód, którym kierował należy do jego rodziców. Wykorzystał fakt, że przez cały dzień nie było ich w domu i wziął auto, aby pojechać do sklepu. Twierdził, że zrobił to bez ich wiedzy i zgody. Nastolatek przekazany został pod opiekę krewnym. Za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu oraz za jazdę bez uprawnień będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich.