Spełnił groźby podpalając śmietnik

56-latek z Orzysza groził pracownikom opieki społecznej pozbawieniem życia, uszkodzeniem ciała oraz podpaleniem budynku.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Orzyszu zostali wezwani na interwencję do tamtejszego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ze zgłoszenia pracowników wynikało, że pijany mężczyzna wszczął tam awanturę.

Na miejscu patrol ustalił, że do ośrodka pomocy społecznej przyszedł 56-letni mieszkaniec Orzysza będący pod działaniem alkoholu i zaczął się agresywnie zachowywać. W pewnym momencie zaczął nawet grozić kilku pracownikom pozbawieniem życia oraz uszkodzeniem ciała, a do tego wykrzykiwał, że spali budynek. Po wyjściu mężczyzny, zauważono, że z pobliskiego śmietnika wydobywa się dym. Wcześniej widzieli, jak stał przy nim awanturujący się mieszkaniec Orzysza. Słowa wypowiedziane przez 56-latka wzbudziły w pracownikach opieki społecznej obawy, że rzeczywiście zostaną spełnione, stąd o wszystkim powiadomili policję.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali 56-letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych pod adresem pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Orzyszu. Po wytrzeźwieniu i zebraniu materiału dowodowego przez śledczych 56-latek usłyszał zarzut. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za popełnienie tego przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu