Jak minęły ferie na drogach powiatu?

Piscy policjanci podsumowali działania „Bezpieczne ferie”.

Policjanci podsumowali działania „Bezpieczne ferie”. Od początku ich trwania prowadzili wzmożoną akcję mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży przebywającym na feriach oraz ograniczenie zdarzeń drogowych. Kontrolowali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, prędkość oraz sposób przewożenia dzieci w pojazdach, a wszystko w trosce o bezpieczeństwo na naszych drogach.

W trakcie ferii policjanci skontrolowali 457 pojazdów. Nałożyli 134 mandaty karne za wykroczenia drogowe. Najwięcej, bo aż 37 kierowców ukaranych zostało za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, a 28 za przewożenie dzieci lub innych pasażerów bez wymaganego przepisami fotelika lub bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policyjne patrole ujawniły też 5 nietrzeźwych kierujących. W okresie przerwy w nauce na drogach powiatu piskiego doszło do 20 kolizji (o jedną więcej niż w poprzednim roku) i dwóch wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba.

Pierwszy wypadek miał miejsce w dniu 23 stycznia br. na terenie gminy Orzysz. Kierujący pojazdem marki Opel stracił panowanie nad autem, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowcę i pasażera opla z obrażeniami przewieziono do szpitala.Do drugiego wypadku doszło w sobotę (2 lutego br.) przed godz. 17.00 na ul. Wojska Polskiego w Orzyszu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Mitsubishi, 65-letni mieszkaniec Pisza, potrącił 77-letnią kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. W wyniku poniesionych obrażeń mieszkanka Orzysza zmarła w szpitalu. Kierujący był trzeźwy. Zatrzymano mu prawo jazdy. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku.