Niedziela z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W Piszu, Orzyszu i Rucianem-Nidzie działają lokalne sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę coroczny finał, którego głównym punktem jest zbiórka pieniędzy.

W niedzielę na ulicach Pisza, Orzysza i Rucianego-Nidy pojawią się wolontariusze kwestujący na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Coroczna zbiórka pieniędzy, której charakterystycznym logo jest czerwone serduszko, odbędzie się już po raz 27. Dochód z tegorocznej akcji Fundacja WOŚP trafi przede wszystkim do zakładów diagnostyki specjalistycznej: obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. Do szpitali zakupione zostaną: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG, wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

Finały WOŚP zawsze odbywają się w drugą niedzielę nowego roku, a akcja charytatywna należy do największych na świecie. W przygotowanie atrakcji angażuje się wiele osób i instytucji. W powiecie piskiem sztaby tradycyjnie działają przy domach kultury. W Piszu, Orzyszu i Rucianem-Nidzie ponownie zebrały się kilkudziesięcioosobowe grupy wolontariuszy, którzy dopinają ostatnie szczegóły niedzielnych wydarzeń. Podczas finałów nie zabraknie koncertów muzycznych i prezentacji artystycznych, pokazów, licytacji i innych atrakcji.